Maalitilanteen taktiikkakuvio Maalitilanteen taktiikkakuvio
tempereen tero season 2 tempereen tero season 2
ULLATUS! ULLATUS!
redtube suomennoksia redtube suomennoksia
Fight! Fight!
semmonen22 semmonen22
Homerin runkut Homerin runkut
max perstappen max perstappen
balladi puolityhjästä kupista balladi puolityhjästä kupista
Neekerikysymys Neekerikysymys
Pytylle wcsaan (2010) Pytylle wcsaan (2010)
Vihreä populismi käy kalliiksi Suomelle Vihreä populismi käy kalliiksi Suomelle
kauan on kärsitty kauan on kärsitty
naisvaltainen työpaikka naisvaltainen työpaikka
Onnellisuus Onnellisuus
Jukka Nyyssölä Jukka Nyyssölä
Suomalainen Suomalainen
Kämppää etsimässä Kämppää etsimässä
kuivaus kuivaus
Ryppy ja koe-esiintyminen Ryppy ja koe-esiintyminen
Joskus aikoinaan Revonlahdella... Joskus aikoinaan Revonlahdella...
markosetä imettää markosetä imettää
Ekologinen liike Kanadalta Ekologinen liike Kanadalta
Piilos leikki taide teos (2010) Piilos leikki taide teos (2010)
 415 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.29 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 01:06:47
[ + 1 | ]

Löysin meidän kommuunille kodin

[55290] [tiedosto.png] [0.29 MB] [1830x921] [] []
tiedosto.png

luolasto

(102)  · 

kommuuni

19.07.2021 01:36:14
#481704 [+-] Piilota Suosittele

Voin kuitenkin kertoa pettymyksen niille, jotka katsovat sillä silmällä Horonkylää.

Ei ole horoja siellä. Ei ainakaan hemaisevia. Ei kannata mennä, olen tutkinut seudun.

19.07.2021 03:16:54
#481722 [+-] Piilota Suosittele

>>481698
>>481704

Laittakaa ny hyvät perkeleet vähän niitä potentiaalisia linkkejä kämpille. Eihän me tietenkään sinne kaikki mahduta muuttamaan, mutta laitetaan semmonen pieni keräys pystyyn niin saadaan semmonen kiva pieni saunapaikka jossa on vaan yks.. no okei, ehkä kaks sänkyä ja sitten tehdään kerrosnukkumisia niissä. No vittu, laitetaan vaikka semmosten halapojen mummonmökkien (ei sukua mulle) linkkejä niin hommataan semmonen sitten. Siellä sitte paistetaan makkaraa, vähän törpötellään ja pelataan korttia. Ja jos joku oikeen innostuu niin voihan siellä huussissa sitten käydä vähän tekemässä ittelleen hyvää, mutta me muuthan ollaan Herran pelossa olevia siveyden sipuleita jotka ei edes noppaa heitä, koska Jumala ei voi tietää, että mikä tulos noppakuutioista tulis vaikka tietääkin kaiken.

Siis, niinku, ei ihan mutta melekeen mitä systeemejä ne kauppaa tuonne lämpimiin maihin. Porukka omistaa yhessä, mutta pohojalaisella erotuksella kukkaan ei voi varata erikseen mittään aikaa vaan kaikki on siellä ihan vappaasti, kuten hippiaatteeseen kuuluuki. Jos mää istun siellä paskomassa ja jotakuta toista paskattaa niin hyppääpi sylliin ja antaa tulla. Meillähän on kuitenki se sauna ja mahollisesti joku pieni lammikko siinä vieressä missä voi siistiytyä vähäsen ennen seuraavaa tapahtumaa.

19.07.2021 13:01:45
#481766 [+-] Piilota Suosittele

>>481730
Aikanaan vähemmän tunnetussa paikassa oli kartoissakin merkittynä Jäniksen Vittu niminen paikka. Myöhemmin muutettiin karttoihin Jäniksen Poski nimiseksi. Siitä se rappioliike sitten lähtikin.

20.07.2021 00:12:42
#481931 [+-] Piilota Suosittele

>>481909
Ei kyenny. Oli nimittäin tärkiää saaha kaikki pikselit talteen tosta kuvasta koska muuten kukkaan ei ois uskonu mua, että tommonenkin paikka on olemassa.

24.07.2021 04:34:16
#483342 [+-] Piilota Suosittele

>>483332
Joo! Ja sitten olis aina semmonen tukikohdan komentaja siellä paikalla, ja kirjottelis vaikka tänne luolastoon, että mitä siellä tapahtuu. Muut komentajat vois komentopaikoiltaan sitten kompata!

24.07.2021 06:36:15
#483351 [+-] Piilota Suosittele

>>483342
No perskuta, nythän tästä kehittyy jo kunnon sotasuunnitelma. Ajattelin aluksi ihan liian paikallistasosesti, mutta kyllähän meillä on myötämielisiä voimia vaikka ja missä.

[ 16 viestiä | ]