Boomerit Boomerit
Rasismi ja antirasismikysymyksiä Rasismi ja antirasismikysymyksiä
Pitbull ja ylähuuli Pitbull ja ylähuuli
True nudist True nudist
olutta on... olutta on...
karu pohjola karu pohjola
Hissi käy ylhäällä Hissi käy ylhäällä
Sym tyväpäivä Sym tyväpäivä
Tunturiohje Tunturiohje
pohdittavaa pohdittavaa
Eipä kestä Eipä kestä
Mestari kertoo uudestavuodesta Mestari kertoo uudestavuodesta
Yle propagandaa taas 20. Yle propagandaa taas 20.
Huomenna kaikki on huonommin Huomenna kaikki on huonommin
Saatanan suolaukot lopettakaa jo Saatanan suolaukot lopettakaa jo
Kalevalatalo Kalevalatalo
humala humala
Kanajauhelihahässäkkä Kanajauhelihahässäkkä
Jeesus kerjäsi sitä ja sinä olet seuraava. T: Amerikan Benkku Jeesus kerjäsi sitä ja sinä olet seuraava. T: Amerikan Benkku
Kuvasia, kuvasia Kuvasia, kuvasia
Sons of a.. Sons of a..
Muistatteko tämän tapauksen Muistatteko tämän tapauksen
davy jonesin kakkulat davy jonesin kakkulat
Hatsapuri menossa uuniin Hatsapuri menossa uuniin
 562 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.29 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 01:06:47
[ + 1 | ]

Löysin meidän kommuunille kodin

[55290] [tiedosto.png] [0.29 MB] [1830x921] [] []
tiedosto.png

luolasto

(116)  · 

kommuuni

19.07.2021 01:36:14
#481704 [+-] Piilota Suosittele

Voin kuitenkin kertoa pettymyksen niille, jotka katsovat sillä silmällä Horonkylää.

Ei ole horoja siellä. Ei ainakaan hemaisevia. Ei kannata mennä, olen tutkinut seudun.

19.07.2021 03:16:54
#481722 [+-] Piilota Suosittele

>>481698
>>481704

Laittakaa ny hyvät perkeleet vähän niitä potentiaalisia linkkejä kämpille. Eihän me tietenkään sinne kaikki mahduta muuttamaan, mutta laitetaan semmonen pieni keräys pystyyn niin saadaan semmonen kiva pieni saunapaikka jossa on vaan yks.. no okei, ehkä kaks sänkyä ja sitten tehdään kerrosnukkumisia niissä. No vittu, laitetaan vaikka semmosten halapojen mummonmökkien (ei sukua mulle) linkkejä niin hommataan semmonen sitten. Siellä sitte paistetaan makkaraa, vähän törpötellään ja pelataan korttia. Ja jos joku oikeen innostuu niin voihan siellä huussissa sitten käydä vähän tekemässä ittelleen hyvää, mutta me muuthan ollaan Herran pelossa olevia siveyden sipuleita jotka ei edes noppaa heitä, koska Jumala ei voi tietää, että mikä tulos noppakuutioista tulis vaikka tietääkin kaiken.

Siis, niinku, ei ihan mutta melekeen mitä systeemejä ne kauppaa tuonne lämpimiin maihin. Porukka omistaa yhessä, mutta pohojalaisella erotuksella kukkaan ei voi varata erikseen mittään aikaa vaan kaikki on siellä ihan vappaasti, kuten hippiaatteeseen kuuluuki. Jos mää istun siellä paskomassa ja jotakuta toista paskattaa niin hyppääpi sylliin ja antaa tulla. Meillähän on kuitenki se sauna ja mahollisesti joku pieni lammikko siinä vieressä missä voi siistiytyä vähäsen ennen seuraavaa tapahtumaa.

19.07.2021 13:01:45
#481766 [+-] Piilota Suosittele

>>481730
Aikanaan vähemmän tunnetussa paikassa oli kartoissakin merkittynä Jäniksen Vittu niminen paikka. Myöhemmin muutettiin karttoihin Jäniksen Poski nimiseksi. Siitä se rappioliike sitten lähtikin.

20.07.2021 00:12:42
#481931 [+-] Piilota Suosittele

>>481909
Ei kyenny. Oli nimittäin tärkiää saaha kaikki pikselit talteen tosta kuvasta koska muuten kukkaan ei ois uskonu mua, että tommonenkin paikka on olemassa.

24.07.2021 04:34:16
#483342 [+-] Piilota Suosittele

>>483332
Joo! Ja sitten olis aina semmonen tukikohdan komentaja siellä paikalla, ja kirjottelis vaikka tänne luolastoon, että mitä siellä tapahtuu. Muut komentajat vois komentopaikoiltaan sitten kompata!

24.07.2021 06:36:15
#483351 [+-] Piilota Suosittele

>>483342
No perskuta, nythän tästä kehittyy jo kunnon sotasuunnitelma. Ajattelin aluksi ihan liian paikallistasosesti, mutta kyllähän meillä on myötämielisiä voimia vaikka ja missä.

[ 16 viestiä | ]