Hämis Hämis
Sotajuttuja Sotajuttuja
Laatikollinen psykiatrista abua :3 Laatikollinen psykiatrista abua :3
Ismo Ismo
Katupartio Katupartio
Karppi ja koiro Karppi ja koiro
Kolme tytärtä Kolme tytärtä
Operaatio Crossroads Operaatio Crossroads
kuin kotonaan kuin kotonaan
siili servaa siili servaa
Päivän piristys Päivän piristys
Oikea versio Oikea versio
Rakkaus Rakkaus
Antirasistit Antirasistit
Kaks Jaria ja kolme muuta Kaks Jaria ja kolme muuta
Leipämies Leipämies
Make America dumb again! Make America dumb again!
idioottinaama idioottinaama
tarzan, wolverine ja TUOMARI tarzan, wolverine ja TUOMARI
ilta-nappulisanomatlehti ilta-nappulisanomatlehti
T-Corgi T-Corgi
Kuinka ydinvoima toimii Kuinka ydinvoima toimii
Fendi huivi 790 euroa Fendi huivi 790 euroa
Part of your life Part of your life
 860 näyttökertaa, 18 viestiä, 15.6 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 00:10:37
[ + 4 | ]

Mitäs vittua

[55287] [tiedosto.mp4] [15.6 MB] [656x480] [] []

laulu

(82)  · 

nainen

(1477)  · 

mari

(5)  · 

tanssi

(128)  · 

marina devjatova

20.07.2021 00:17:08 | 00:19:25
#481934 [+-] Piilota Suosittele

>>481907

Olin aikonaan yliopistolla duunissa tilapäisesti. Siellä oli lappalaisten oma kolhoosi josta kuulu aina ilonen puheensorina ihimisten kielellä. Ku kuulivat oven avvautuvan niin kaikki vaihto siihen mongerrukseensa. Yhen kerran yks suostu mulle puhumaan siellä ku päivittelin konneita. Kysy, että ossaisinko laittaa sen uuteen tietsikkaan samanlaisen lappalaisen näppäimistön minkä joku aikasempi työntekijä oli osannu sille ohojelmoida. Ei kelevannu tavallinen näppiksen asettelu mille tahansa saamen murteelle. Ei sitten sen tarkemmin osannu kertua mitä halus niin no en osannu tehä vastaavaa viritelmää. Petty, saatana. Sen jäläkeen(kään) siellä ei ykskään morjenstanu vaan tarkotuksella tuijottelivat seiniä ku kohattiin. Enkä muuten ollu ainu joka huomas saman jutun. Harvemmin on joutunu livenä näkemään niin ylimielistä ali-ihmismäistä porukkaa. Ja kiintiöllähän ne kaikki vittusaatanat siellä oli duunissa.

20.07.2021 03:16:16
#481988 [+-] Piilota Suosittele

>>481964
Lappalaiset on valakosia mustalaisia. Monta vuotta vinkuvat ja valittivat, että niiden kulttuuri omitaan ja sitä sun tätä. Sitte ku tyypit lopetti niiden rihkaman ostamisen niin alakovat valittamaan, että ku kukaan ei osta niitä kadulta löytyneitä oksanpätkiä noitarumpuina. Ainu hyvä lappalainen on jatkeena poronkäristyksessä.

06.09.2021 16:29:07
#498128 [+-] Piilota Suosittele

>>498074
En niin väittänytkään. Kirjoitin alle lappalaistyde.

>>498082
Volgansuomalainen kuulostaa venäläiseltä. Minua ei haittaisi jos puolisoni olisi venäläinen tai edes afrikkalainen, kunhan ei manne tai somali.

[ 18 viestiä | ]