verokierto verokierto
turisti turisti
nyt siivoat sotkusi nyt siivoat sotkusi
Vittukun auto simahti :D Vittukun auto simahti :D
nousee nousee
Ruunan kusta Ruunan kusta
Sonic pisoaarit Sonic pisoaarit
Pallovammaiset servattu Pallovammaiset servattu
Jääkö päähän soimaa? Jääkö päähän soimaa?
voi ei voi ei
heipähei heipähei
Päättymätön börh :3 Päättymätön börh :3
Kumpi on alpakka? Kumpi on alpakka?
vinkki vinkki
Top Secret! - The Best of Chocolate Mousse Top Secret! - The Best of Chocolate Mousse
Spruits Spruits
cia niggers cia niggers
I'll see myself out I'll see myself out
Kakkanaamaksi hetkessä Kakkanaamaksi hetkessä
Suklaata Suklaata
komentorivi komentorivi
edgyapu edgyapu
Mitä ihmettä taas Mitä ihmettä taas
iidat iidat
 1 024 näyttökertaa, 20 viestiä, 15.6 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 00:10:37
[ + 4 | ]

Mitäs vittua

[55287] [tiedosto.mp4] [15.6 MB] [656x480] [] []

laulu

(91)  · 

nainen

(2062)  · 

mari

(5)  · 

tanssi

(135)  · 

marina devjatova

20.07.2021 00:17:08 | 00:19:25
#481934 [+-] Piilota Suosittele

>>481907

Olin aikonaan yliopistolla duunissa tilapäisesti. Siellä oli lappalaisten oma kolhoosi josta kuulu aina ilonen puheensorina ihimisten kielellä. Ku kuulivat oven avvautuvan niin kaikki vaihto siihen mongerrukseensa. Yhen kerran yks suostu mulle puhumaan siellä ku päivittelin konneita. Kysy, että ossaisinko laittaa sen uuteen tietsikkaan samanlaisen lappalaisen näppäimistön minkä joku aikasempi työntekijä oli osannu sille ohojelmoida. Ei kelevannu tavallinen näppiksen asettelu mille tahansa saamen murteelle. Ei sitten sen tarkemmin osannu kertua mitä halus niin no en osannu tehä vastaavaa viritelmää. Petty, saatana. Sen jäläkeen(kään) siellä ei ykskään morjenstanu vaan tarkotuksella tuijottelivat seiniä ku kohattiin. Enkä muuten ollu ainu joka huomas saman jutun. Harvemmin on joutunu livenä näkemään niin ylimielistä ali-ihmismäistä porukkaa. Ja kiintiöllähän ne kaikki vittusaatanat siellä oli duunissa.

20.07.2021 03:16:16
#481988 [+-] Piilota Suosittele

>>481964
Lappalaiset on valakosia mustalaisia. Monta vuotta vinkuvat ja valittivat, että niiden kulttuuri omitaan ja sitä sun tätä. Sitte ku tyypit lopetti niiden rihkaman ostamisen niin alakovat valittamaan, että ku kukaan ei osta niitä kadulta löytyneitä oksanpätkiä noitarumpuina. Ainu hyvä lappalainen on jatkeena poronkäristyksessä.

06.09.2021 16:29:07
#498128 [+-] Piilota Suosittele

>>498074
En niin väittänytkään. Kirjoitin alle lappalaistyde.

>>498082
Volgansuomalainen kuulostaa venäläiseltä. Minua ei haittaisi jos puolisoni olisi venäläinen tai edes afrikkalainen, kunhan ei manne tai somali.

[ 20 viestiä | ]