Pääministerin uudet seikkailut Pääministerin uudet seikkailut
Digimummo bussissa Digimummo bussissa
Ryppy ja Tero Ryppy ja Tero
Sanna Sanna
Somalitalon ihanuuksia Somalitalon ihanuuksia
Plurts Plurts
Samarin Samarin
Huppista Heijakkaa Huppista Heijakkaa
Rasistit Vs LGBTQ+ Rasistit Vs LGBTQ+
Näitä nyt ilmestyy.. Näitä nyt ilmestyy..
#Powdergang #Powdergang
Voita Voita
Kun järkytyt, sekä kiihoitut samaan aikaan.... Kun järkytyt, sekä kiihoitut samaan aikaan....
Torille! Torille!
Kissakevennys poliittisen ripulin väliin Kissakevennys poliittisen ripulin väliin
Logiikka Logiikka
Twitter Twitter
Vesa-Matti Loiri-Niin hyvää puuta Vesa-Matti Loiri-Niin hyvää puuta
Pelottelu Pelottelu
suihkussa kuseminen suihkussa kuseminen
Kommunismi Kommunismi
Kyllä se siitä Kyllä se siitä
Playboy Playboy
Oulu Oulu
 566 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.43 MB, 1 tiedosto, 03.05.2021 14:14:25
[ + 3 - | ]

Mikki ja ratkaisun pulma

[53593] [tiedosto.jpg] [0.43 MB] [1026x1482] [] []
tiedosto.jpg

mikki hiiri

(36)
03.05.2021 17:55:35 | 17:56:00
#461045 [+-] Piilota Suosittele

Emmäävaatiiä... tuli vaan mieleen... nuorempana olin karvan verran enemmän vasemmalla (vain hyvin vähän tosin) ja ajattelin, että ovat ne Israelin jutkut vaan kamalia, kun jenkkien tuella laittavat taivaan täyteen tuhoasetta ja nokan kohti palestiinalaisia joukkoteurastaen heitä.

Sittemmin äärimuslimien toimintamalli ja kytkökset terrorismiin ovat tulleet enemmän ja enemmän selväksi. Toisten uskontokuntien vainoamiset omissa maissaan, 9/11, Al-Qaida, Isis, Charlie Hebdo -vaino, terrori-iskut Euroopassa jne.

Näiden pohjalta on käynyt selväksi, että Israel taistelee olemassa olostaan ja kansalaistensa hengestä ja Israelin on pakko toimia niin kuin se toimii ja laittaa taivas täyteen tuhoaseita ja suunnaksi jokainen terroripotentiaalinen palestiinalainen silläkin riskillä, että viattomia palestiinalaisia kaatuu myös. Parempi se niin on, kuin että omia viattomia kaatuu jatkuvissa ammunta- ja terroristi-iskuissa.

03.05.2021 18:42:40 | 19:04:54
#461059 [+-] Piilota Suosittele

>>461045
Elä ny ymmärrä väärin, en mää fanita allahisteja yhtään sen enempää ku jutkujakaan. Molemmat sakit sais mun puolesta hävittää kartalta. Toki jos pakko on yrittää räknätä niin sanosin, että palesmusuilta on kuitenki nussittu oma maa.

Sitäpaitti Kikkihän on tunnetusti itte jutku. Tai ainakin varttijutku. Sillä näin taisin jossaki aiemmassa jutussa aikonaan selittää. Että katos katos, en mää ihan kaikkea unoha. Lähimuisti vaan sakkaa.

06.05.2021 11:23:14
#461696 [+-] Piilota Suosittele

>>461635
Jumalauta, luulin jo ettet koskaan kyssyis. Pistä tuo soimaan wolttineekerin autoon niin tiiän tulla yöpuvussa sitte tuuleen ja tuiskuun niin rupiaa nännit nöpöttämään silleen kivasti niin pääset imemään niitä jo vaikka siinä pihalla. Muista muuten ottaa se eväspaketti ja ku laitetaan show pystyyn niin se nekru lähtee irvistellen karkuun niin saahaan ilimaset safkatki vielä :3

[ 8 viestiä | ]