Äänestäjä Äänestäjä
Otti takakainaloon kamerinsa :3 Otti takakainaloon kamerinsa :3
Kaisaniemen puistossa 1 Kaisaniemen puistossa 1
GIBS GIBS
Dabbelu Dabbelu
Vegaaniburgeri Vegaaniburgeri
Venäjän maalivahti Venäjän maalivahti
Kiitos lämmöstä >:3 Kiitos lämmöstä >:3
Paskaperse kupissa Paskaperse kupissa
Mustaa kannattaa rakastaa :D Mustaa kannattaa rakastaa :D
Ota minut nyt, akvaarioparalyysi ja Seijan moraalisaarna Ota minut nyt, akvaarioparalyysi ja Seijan moraalisaarna
Pizeria Pizeria
Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista
hyvää perjantaita hyvää perjantaita
Repostnikin mummo Repostnikin mummo
Mäy! Mäy!
nälkänen lintu nälkänen lintu
Sotahuuto Sotahuuto
Samsung.. Samsung..
palloilua :> palloilua :>
vertailua vertailua
Gummidus :D Gummidus :D
kontenttia Paltamossa kontenttia Paltamossa
Näprättävää, banaanipuu ja kaiketon karjalanpiirakka Näprättävää, banaanipuu ja kaiketon karjalanpiirakka
 705 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.43 MB, 1 tiedosto, 03.05.2021 14:14:25
[ + 3 - | ]

Mikki ja ratkaisun pulma

[53593] [tiedosto.jpg] [0.43 MB] [1026x1482] [] []
tiedosto.jpg

mikki hiiri

(37)
03.05.2021 17:55:35 | 17:56:00
#461045 [+-] Piilota Suosittele

Emmäävaatiiä... tuli vaan mieleen... nuorempana olin karvan verran enemmän vasemmalla (vain hyvin vähän tosin) ja ajattelin, että ovat ne Israelin jutkut vaan kamalia, kun jenkkien tuella laittavat taivaan täyteen tuhoasetta ja nokan kohti palestiinalaisia joukkoteurastaen heitä.

Sittemmin äärimuslimien toimintamalli ja kytkökset terrorismiin ovat tulleet enemmän ja enemmän selväksi. Toisten uskontokuntien vainoamiset omissa maissaan, 9/11, Al-Qaida, Isis, Charlie Hebdo -vaino, terrori-iskut Euroopassa jne.

Näiden pohjalta on käynyt selväksi, että Israel taistelee olemassa olostaan ja kansalaistensa hengestä ja Israelin on pakko toimia niin kuin se toimii ja laittaa taivas täyteen tuhoaseita ja suunnaksi jokainen terroripotentiaalinen palestiinalainen silläkin riskillä, että viattomia palestiinalaisia kaatuu myös. Parempi se niin on, kuin että omia viattomia kaatuu jatkuvissa ammunta- ja terroristi-iskuissa.

03.05.2021 18:42:40 | 19:04:54
#461059 [+-] Piilota Suosittele

>>461045
Elä ny ymmärrä väärin, en mää fanita allahisteja yhtään sen enempää ku jutkujakaan. Molemmat sakit sais mun puolesta hävittää kartalta. Toki jos pakko on yrittää räknätä niin sanosin, että palesmusuilta on kuitenki nussittu oma maa.

Sitäpaitti Kikkihän on tunnetusti itte jutku. Tai ainakin varttijutku. Sillä näin taisin jossaki aiemmassa jutussa aikonaan selittää. Että katos katos, en mää ihan kaikkea unoha. Lähimuisti vaan sakkaa.

06.05.2021 11:23:14
#461696 [+-] Piilota Suosittele

>>461635
Jumalauta, luulin jo ettet koskaan kyssyis. Pistä tuo soimaan wolttineekerin autoon niin tiiän tulla yöpuvussa sitte tuuleen ja tuiskuun niin rupiaa nännit nöpöttämään silleen kivasti niin pääset imemään niitä jo vaikka siinä pihalla. Muista muuten ottaa se eväspaketti ja ku laitetaan show pystyyn niin se nekru lähtee irvistellen karkuun niin saahaan ilimaset safkatki vielä :3

[ 8 viestiä | ]