neuvosto insinööripornoa (Ascota 170 mechanical computer) neuvosto insinööripornoa (Ascota 170 mechanical computer)
Likka kivi ja Kim Likka kivi ja Kim
Piho lyö faktat tiskiin Piho lyö faktat tiskiin
Satiiri ankarasti kielletty! Satiiri ankarasti kielletty!
Ne pienet erot, osa2. Ne pienet erot, osa2.
Jumalkeisarimme Sau Li Jumalkeisarimme Sau Li
turri tötöjä turri tötöjä
Lapsien nimet Lapsien nimet
Ryppy lääkärinä osa XI Ryppy lääkärinä osa XI
Fingerpori Fingerpori
Ihan varmasti.. Ihan varmasti..
Vittu kun olen hihnassa Vittu kun olen hihnassa
Puolassa käytetään järkeä. Puolassa käytetään järkeä.
Paint-Joulukalenteri - Luukku 24 Paint-Joulukalenteri - Luukku 24
Joulukalenteri Joulukalenteri
Kova japsi äijä Kova japsi äijä
Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 13 Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 13
Kissakyyti :3 Kissakyyti :3
Sandels Sandels
Laitoin länsimaista hapatusta itärautaan. Onko tämä paha? Laitoin länsimaista hapatusta itärautaan. Onko tämä paha?
Luolasto Luolasto
sergei sergei
Kinkkurulla Kinkkurulla
Hieno peli. Pelaisin Hieno peli. Pelaisin
 611 näyttökertaa, 7 viestiä, 3.12 MB, 1 tiedosto, 24.04.2021 01:30:15
[ + 2 - | ]

Oulun Batman ja Yle

[53270] [tiedosto.mp4] [3.12 MB] [427x240] [] []

junes lokka

(5)  · 

yle

(115)
24.04.2021 03:51:03 | 03:52:50
#458444 [+-] Piilota Suosittele

>>458419
Kunes Jokka, perkeleen vittu vittu siis Junes Lokka nosti syytteen IltaLehen toimittajaa vastaan. Se nimittäin nimitteli Lokkaa (Oulun kaupunginhallituksen edustajaa) ihmis saastaksi ja koko ihmiskunnan loppusijoituspaskaksi. Tai jottain semmosta. Lokka, tuo Marokossa syntynyt agitaattori sitten rupes käyttämään vihervasemmiston aseita niitä vastaan, eli nostaa syyteet aina ku sitä nimitetään netissä natsipaskaksi.

Vihervasuritoimittajat on haukkunu ja syyttäny sitä natsiksi, rasistiksi, fasistiksi ja ties miksi. Johanna Vehkoo syytti sitä siitä, että Lokka on jahdannu sitä ympäri maapalloa. Oli muutenkin tullut paha mieli. Juttu meni käräjäoikeudessa nurin ja samoin myös hovissa. Nyt sitten korkeimmassa on menossa juttu jossa päätetään, että saako julkisesti toista haukkua esimerkiksi natsiksi. Vihervassarit ja moni toimittaja (no vihervammasiahan ne on suurin osa) sitten on hädissään siitä, että ei saisikaan haukkua "väärinajattelijoita" ihan julkisesti.

Enkä fanita Lokkaa, mutta hauska sen edesottamuksia on seurata ja on se jopa jossakin asioissa ihan oikiassakin.

25.04.2021 14:01:42
#458790 [+-] Piilota Suosittele

>>458444 nonni.. toivottavasti ymmärtävät jättää sensuurit sikseen.. eihän solvaukset summuut sanalliset seläntakana supattelut järkevää tai kivaa ole mutta loppujenlopuksi niiden voi aina antaa tulla toisesta korvasta sisään ja mennä toisesta samalla vauhdilla ulos.. ja jos joku nyt sattuu uskomaan jotain fake newsejä sinusta niin moiset lähteettömään informaatioon uskovat pikku näädänpaskat voi myös jättää ihan omaan arvoonsa.. näin pääsisi kaikkein vähimmmällä.. ja tuon kaltaisen toimintamallin tulisi olla ammatti poliitikolle itsestään selvää..

25.04.2021 14:58:51
#458821 [+-] Piilota Suosittele

>>458790
No sanoppas muuta. Tosin kaks tuttua juttua: Lokka on agitaattori ja sillä varmaan jöpöttää aina ku joku rääkkää sitä ja kakkososana se, että se on ollu oikeudessa ja syytettynä niin monta kertaa vihervasureitten ahistusten vuoksi, että on näköjään ruvennu nyt sitte käyttämään samaa troppia niitä ittejään vastaan. Mikäs sen hauskempaa ku seurata kun lapsentasoset autistit tappelee julisesti :D

25.04.2021 18:41:41
#458871 [+-] Piilota Suosittele

>>458821 Mjoo o, hauskaa siihen asti kunnes se lapsentasonen autismi leviää kollektiivisesti polarisaation seurauksena ja sananvapaudesta tulee läppä uudessa uljaassa sunsuurin valtakunnassa missä korkeimman oikeuden tulkinta menee sanakirjan määritelmien mukaan.. :D Mutta joskos sitä olisi vielä se kollektiivi sen verran kaukana että järki voittaa..

[ 7 viestiä | ]