tiettarilla tiettarilla
aktivointi aktivointi
Nuuskamulkkunen Nuuskamulkkunen
Suklaata Suklaata
Kiva kaveri Kiva kaveri
SLAV TAPE SLAV TAPE
Nettikissa 5 Nettikissa 5
Erika Erika
Kun naiset löytävät Luolaston Kun naiset löytävät Luolaston
Tissiä? Tissiä?
Where the hood at Where the hood at
Usassa saa pidättää kenet vaan kadulla Usassa saa pidättää kenet vaan kadulla
ITALIAN SPIDERMAN ITALIAN SPIDERMAN
Hiirulainen 2 Hiirulainen 2
Arvoitus Arvoitus
Paistoi pihvin Paistoi pihvin
Ihana Ulla Ihana Ulla
Tukipäivä Tukipäivä
Macron selfie Macron selfie
seksi apustaja seksi apustaja
Repostnik kevätjuoksulla Repostnik kevätjuoksulla
STALKER STALKER
Ihanat naiset Ihanat naiset
Donk Donk
 512 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 16.04.2021 22:26:32
[ + 0 | ]

Tarjoiljapojalla siivouspäivät

[53091] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [843x918] [] []
tiedosto.jpg

jussi halla-aho

(58)
16.04.2021 23:56:51 | 23:57:36
#456786 [+2] Piilota Suosittele

Kiitos hallituksen puolittaisten ravintolapäätösten, ravintoloissa ei illalla ole muuta tehtävää kuin siivoamista. Koska paikat ovat puoliksi auki, ei korvauksia ole tulossa kuten nyt kun on pakotettu olemaan kiinni. Siinä on hyvin vaikea pohtia työntekijöiden lukumäärää ja toisaalta konkurssi on koko ajan lähempänä.

Kiitos myös poukkoilevien ja nopeasti muuttuvien hallitusten päätösten, ravintola-alan yrityksillä on erittäin vaikeata järjestää työntekijöitä paikalle. Ja ei, ravintola ei voi olla kiinni "omasta valinnastaan", koska ei saa tukea, jos ns. omasta valinnastaan on kiinni.

Nykyiseltä hallitukselta puuttuu täysin ymmärrys ravintola-alan liiketoiminnasta ja myös ymmärrys omien määräystensä vaikutuksesta yritysten ahdinkoon.

Nykytilanteessa olisi parempi ollut pitää nykysäännökset ja ravintolat kiinni ainakin toukokuun loppuun ja maksaa ravintoloille korvauksia.

PS. Hurjaa ylimielisyyttä tarjoilijoita ja siivoajia kohtaan. Erittäin tärkeitä ammattiryhmiä molemmat. Toki kassatkin ovat, mutta siitä että kassalta rynnätään pääministeriksi, toimitaan diktaattorimaisesti ja ollaan besserwissereitä, on tärkeys kaukana. Oikea sana silloin on törkeys.

17.04.2021 08:55:13 | 08:56:07
#456823 [+-] Piilota Suosittele

Juuri eilen vietiin Espooseen erääseen kalliiseen taloon keittiö. Emäntä kertoi, että nyt loppuu vasemmisto-demarien touhu alueella. Kaikki ovat kypsiä poukkoilevaan sekä osaamattomaan toimintaan. Vaihtoehtoja hän kertoi olevan kaksi
Kertoi, että alkaa olla mitta täysi. Tyttöviisikko hassaa rahoja, tekee sukupuolittomia kylttejä, joilla vikutus ei mihinkään ole mitään mutta rahaa palaa. Perinteiset Äiti ja Isä heitettiin romukoppaan. Palomies ei saa olla enää palomies.

Eli, demareita äänestävät ainoastaan joko vanhukset tai pilvilinnanrakentajat, jotka uskovat kaiken.

PS tai kokoomus by espoo rich.

[ 5 viestiä | ]