Kakkanaamaksi hetkessä Kakkanaamaksi hetkessä
Suomi nousuun Suomi nousuun
nyt siivoat sotkusi nyt siivoat sotkusi
Repe sorsa Repe sorsa
>Oulu >Oulu
"Joo mä käyn kaupassa ku tuun... Tarviitsä mitään?" "Joo mä käyn kaupassa ku tuun... Tarviitsä mitään?"
BÖRH BÖRH
Top Secret! - The Best of Chocolate Mousse Top Secret! - The Best of Chocolate Mousse
Spooky Spooky
Maailman ensimmäinen meemi? (Vuodelta 1921) Maailman ensimmäinen meemi? (Vuodelta 1921)
VITUT :D VITUT :D
IIDA4 IIDA4
Ismo Ismo
False Positive - Appetite False Positive - Appetite
Mummon manaaja Mummon manaaja
Nössö Nössö
Kaikki jotka tekee jotain tietää Kaikki jotka tekee jotain tietää
pojoing pojoing
lintulauta lintulauta
kurwa norris kurwa norris
Jalkakikkailua Jalkakikkailua
Kissakuvia Kissakuvia
vihainen kääp vihainen kääp
Vittu mä sanoin et mä en vedä tätä enää!!! Vittu mä sanoin et mä en vedä tätä enää!!!
 653 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.22 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 16:14:38
[ + 1 | ]

Jiri Keronen

[52823] [tiedosto.jpg] [0.22 MB] [719x741] [] []
tiedosto.jpg

jiri keronen

03.04.2021 16:27:46
#453315 [+-] Piilota Suosittele

Aika naurettava kommentti Merjalta. Kyllä nuo palvelut katettaisiin huomattavasti paremmin, jos ei lahjoitettaisi toistuvasti rahaa muille EU maille ja kehitysapuun, sun muuhun suhmurointiin. Tiukkoina aikoina, kuten nyt, pitäisi esim taide- ja kulttuurialan, kehitysavun, vihapuheen jne. rahoitus katkaista määräajaksi valtion taholta kokonaan

04.04.2021 00:12:20
#453428 [+1] Piilota Suosittele

Merjalla on jäänyt levypäälle, sanoma on vain vanhentunut yli 20 vuotta sitten.
Mikä vitun auraus?
Täällä näkyi ehkä kerran joulukuus aura ukko joka veti kyl jalkakäytävän puhtaaks mut ei voinu hiekoittaa sit yhtään.
Teiden kunnossapito on yksi vitsi tässä maassa, joka vuosi kerätään polttoaine & ajoneuvo veroja miljardeja ja tie infra vaatisi ylläpitoon & peruskunnostuksiin 1,2-1,9 miljardia vuodessa, mutta mitä vielä varoja jyvitetään 0,5-0,7 miljardia, mikä tarkoittaa että tieinfran korjausvelka kasvaa joka vuosi vain lisää.
Sitten meillä on kaiken maailman manne bernereitä liikennemisseinä ideoimassa asfaltti tiet sorateiksi visioita joka pistää vain vituttamaan kun kelirikon aikaan ajaa soratiellä kuralätäkköön joka onkin 40cm syvä vedellä täyttynyt railo.
Hei hei muutama satku korjaamolle.
Verovaroin kustannettu julkinen terveydenhuolto on todellakin joissain kohdin täysi vitsi, ei mikään ihme että terveyskeskus vääntyy kansan keskuudessa arvauskeskukseksi kun lääkärit eivät halua tai voi määrätä "kalliita" tutkimuksia, vaan vetävät mutulla diagnooseja.
Joten kyllä sen ryöstöpolitiikan saalista voisi paremminkin käyttää kuin jakaa kehitysapuna maailmalle, asumistukena sijoittajille jne varsinkin kun täällä olisi paljonkin korjattavaa niillä rahoilla.

[ 11 viestiä | ]