Ylemmäs kuvassa anteroita unelmineen Ylemmäs kuvassa anteroita unelmineen
Totuus mangasta Totuus mangasta
Kansainvälinen tähti22 Kansainvälinen tähti22
Lambit bää bää Lambit bää bää
Silloin ennen kun oli paremmin Silloin ennen kun oli paremmin
Vuoden työntekijä Vuoden työntekijä
tyttöpoika ejakuloi tyttöpoika ejakuloi
Melkkein näkkyy Melkkein näkkyy
Blunt Blunt
Kevätsiivouksen aika Kevätsiivouksen aika
Pasi ja Anssi Pasi ja Anssi
peukalo :3 peukalo :3
Voi ei Voi ei
Herätys Herätys
hehe hehe
Elmerin pihvit Elmerin pihvit
Gone with the blastwave Gone with the blastwave
Tyrone ja jeshus Tyrone ja jeshus
mene töihin mene töihin
spooky dorifto spooky dorifto
onko tässä suomen uusi ennätys22 onko tässä suomen uusi ennätys22
feels good man feels good man
Norjalaisia... Norjalaisia...
Sänky rikki Sänky rikki
 482 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.22 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 16:14:38
[ + 1 | ]

Jiri Keronen

[52823] [tiedosto.jpg] [0.22 MB] [719x741] [] []
tiedosto.jpg

jiri keronen

03.04.2021 16:27:46
#453315 [+-] Piilota Suosittele

Aika naurettava kommentti Merjalta. Kyllä nuo palvelut katettaisiin huomattavasti paremmin, jos ei lahjoitettaisi toistuvasti rahaa muille EU maille ja kehitysapuun, sun muuhun suhmurointiin. Tiukkoina aikoina, kuten nyt, pitäisi esim taide- ja kulttuurialan, kehitysavun, vihapuheen jne. rahoitus katkaista määräajaksi valtion taholta kokonaan

04.04.2021 00:12:20
#453428 [+1] Piilota Suosittele

Merjalla on jäänyt levypäälle, sanoma on vain vanhentunut yli 20 vuotta sitten.
Mikä vitun auraus?
Täällä näkyi ehkä kerran joulukuus aura ukko joka veti kyl jalkakäytävän puhtaaks mut ei voinu hiekoittaa sit yhtään.
Teiden kunnossapito on yksi vitsi tässä maassa, joka vuosi kerätään polttoaine & ajoneuvo veroja miljardeja ja tie infra vaatisi ylläpitoon & peruskunnostuksiin 1,2-1,9 miljardia vuodessa, mutta mitä vielä varoja jyvitetään 0,5-0,7 miljardia, mikä tarkoittaa että tieinfran korjausvelka kasvaa joka vuosi vain lisää.
Sitten meillä on kaiken maailman manne bernereitä liikennemisseinä ideoimassa asfaltti tiet sorateiksi visioita joka pistää vain vituttamaan kun kelirikon aikaan ajaa soratiellä kuralätäkköön joka onkin 40cm syvä vedellä täyttynyt railo.
Hei hei muutama satku korjaamolle.
Verovaroin kustannettu julkinen terveydenhuolto on todellakin joissain kohdin täysi vitsi, ei mikään ihme että terveyskeskus vääntyy kansan keskuudessa arvauskeskukseksi kun lääkärit eivät halua tai voi määrätä "kalliita" tutkimuksia, vaan vetävät mutulla diagnooseja.
Joten kyllä sen ryöstöpolitiikan saalista voisi paremminkin käyttää kuin jakaa kehitysapuna maailmalle, asumistukena sijoittajille jne varsinkin kun täällä olisi paljonkin korjattavaa niillä rahoilla.

[ 11 viestiä | ]