Terroristi iskut Japanissa Vs Saksassa Terroristi iskut Japanissa Vs Saksassa
"Emmä mitään meinannu" "Emmä mitään meinannu"
Liam Neesonin kyrpä Liam Neesonin kyrpä
Ajatuksia Kassisesta Ajatuksia Kassisesta
Megastruktuureja Megastruktuureja
Talvella autoilussa on omat erityiset haasteensa Talvella autoilussa on omat erityiset haasteensa
NPC-vitsi ei mukaile ihmisoikeuksia NPC-vitsi ei mukaile ihmisoikeuksia
Mitä luet :3 Mitä luet :3
Sijaisemo Sijaisemo
Seksikäs lego Seksikäs lego
Kirja-arvostelu Kirja-arvostelu
Börh ei kuulu luontoon Börh ei kuulu luontoon
Uuh aah, nyt tulee spremaa Uuh aah, nyt tulee spremaa
kjehkjehkjeh :D kjehkjehkjeh :D
Beer O'clock Beer O'clock
kissojen taivas kissojen taivas
Liukuva ninja >:3 Liukuva ninja >:3
"Joko nyt on aamu?" :3 "Joko nyt on aamu?" :3
Johan vitsin murjaisit :3 Johan vitsin murjaisit :3
Yömyöhä - Mikko Juhantalon Rinteessäpaneskelukurssi Yömyöhä - Mikko Juhantalon Rinteessäpaneskelukurssi
Klyyvari vinossa Klyyvari vinossa
KUSIKUSIKUSIPISU KUSIKUSIKUSIPISU
Onko se- Onko se-
Feels good man ¦3 Feels good man ¦3
 502 näyttökertaa, 4 viestiä, 4.15 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 10:04:53
[ + 3 - | ]

Tilastojen tulkinta

[52819] [tiltso.mp4] [4.15 MB] [1280x720] [] []

tilasto

(25)

mamu

(179)

matu

(63)
03.04.2021 11:05:01
#453268 [+-] Piilota Suosittele

Ymmärrän hyvin, miksi musta mimmi on valinnut pään pensaaseen työntämisen hyväksi tavaksi suhtautua tuollaisiin tilastoihin. Mutta miten a-studion toimittajat jaksaa tehdä tuolla linjalla ohjelmia vuodesta toiseen, luulisi edes vähän hävettävän. Tai sitten ne ei edes katso jälkikäteen mitä tuli taas hymisteltyä.

03.04.2021 16:37:49
#453319 [+-] Piilota Suosittele

Hyvin noloa, että valtiorahoitteinen kanava hyväksyy asiantuntijaksi tai yleensäkin älykkääseen keskusteluun ihmisen, joka ei tunnu tietävän aihealuetta.

04.04.2021 09:13:17
#453496 [+-] Piilota Suosittele

Ei yleistetä ja silti tilastoissa on yleistä rauskaajan tausta. Normaalisti, raiskaukseen kuuluu halu kontrolloida toista. Alistaa tämä henkisesti ja seksuaalisesti. Nyt, kun vertailelee ulkomaalaisen tekemää raiskausta niin siinä onkin lupa raiskata. Ei ymmärrä ulkomaalainen raiskaaja mitä teki. Se on hänelle normaalia. Lopuksi voi heittää vaikka frendipyynnön facebookkiin seuraavaa sessiota varten.

Sama tilanne on manneilla rikostilastoissa. Tietävät, että suurin osa on rikollisia. Voivat helposti tehdä jutun kun kielletään tulemasta ryhmänä liikkeeseen. Varastaminen kuuluu mannen kulttuuriin ja tarkasti. Hyvin harva manne käy töissä. Niitä manneja katsovat varas-manne silmällä ja poistavat poolista jos niikseen tulee.

[ 4 viestiä | ]