mälli malloy ennen kuin siitä tuli läski sika mälli malloy ennen kuin siitä tuli läski sika
Kusta Kusta
This is my life now This is my life now
Kauheaa kuinka ihmiset ovat ennakkoluuloisia Kauheaa kuinka ihmiset ovat ennakkoluuloisia
kjeh kjeh kjeh kjeh
"They called him the barbarian gladiator..." "They called him the barbarian gladiator..."
Pete osti viinaa Pete osti viinaa
Känkkäränkkä Känkkäränkkä
Täytyy juutaloida nopeasti Täytyy juutaloida nopeasti
Karvinen Karvinen
Juustonaksuja Juustonaksuja
Kauppinen Kauppinen
Fiksu koiro Fiksu koiro
hyvin vihainen >:3 hyvin vihainen >:3
Not so fast Not so fast
peppukipua :3 peppukipua :3
puhelinvankila puhelinvankila
apinat ammuttii :DDDDDD apinat ammuttii :DDDDDD
Biene börh :3 Biene börh :3
musta miäs musta miäs
Metallica - Whiskey in a Jar Metallica - Whiskey in a Jar
Pohjoismainen rasismi Pohjoismainen rasismi
Newton pohtii Suomen painovoimaa Newton pohtii Suomen painovoimaa
Psykoosi Psykoosi
 656 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.97 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 09:22:07
[ + 2 - | ]

Tällainen on meidän yhteiskunta

[52815] [reaps.mp4] [0.97 MB] [853x480] [] []

vasemmisto

(209)

hörhö

(7)

synnytys

(15)

synnyttäminen

03.04.2021 14:21:38
#453296 [+-] Piilota Suosittele

Sukupuolisuuttaan voi korjata ja itselleen voi tehdä muutenkin kaikkea enemmän tai vähemmän järkevää - mutta mies ei voi synnyttää.

Ja mieheksi itsensä "korjannut" nainen on biologisesti kuitenkin aina nainen eikä mieheksi tule, vaikka ulkoiselta habitukseltaan hyvinkin mies olisi.

Ja sanonpa myös sen, että palkatessani tiimiin porukkaa, minua ei kiinnosta yhtään sukupuoli, seksuaalisuus, väri tai uskonto. Minua kiinnostaa se, kuinka pätevä on ja kuinka tulee toimeen muiden & asiakkaiden kanssa. Esimerkiksi kysymys, että jos asiakkaan puolella on poliittisesti aktiivinen henkilö, jolla on kanssasi vastakkaisia mielipiteitä, pystytkö työskentelemään hänen kanssaan ja pystytkö pitämään mielipiteet erossa töistä, on noussut koko ajan tärkeämmäksi kysymykseksi tässä polarisoituneessa yhteiskunnassa.

03.04.2021 14:54:46
#453304 [+-] Piilota Suosittele

Ihmisellä kromosomit 1–22 ovat autosomeja, eli niillä ei ole vaikutusta sukupuolen määräytymiseen. Sukupuolen määräävät X- ja Y-sukupuolikromosomit. Naisen sukupuolikromosomipari on XX ja miehen XY.

03.04.2021 16:44:30
#453322 [+-] Piilota Suosittele

Biologinen mies ei voi synnyttää, mutta on sitäkin kovempi siittäjä. Eiköhän lähitulevaisuudessa aleta taas ottamaan uudelleen käyttöön vanhoja hullujenhuoneita tai aleta rakentamaan uusia.

03.04.2021 21:17:07
#453383 [+-] Piilota Suosittele

Todelluus vain vääristynyt ei siinä sen kummempaa, lääkäri osaa varmasti ohjata oikeaan paikkaan jossa voidaan auttaa.

[ 6 viestiä | ]