Törkyrikkaat asunnottomat Törkyrikkaat asunnottomat
Failkokoelma Failkokoelma
Aatamin humaltuminen Aatamin humaltuminen
Hieno tatska Hieno tatska
Murhaaja Murhaaja
Vauhtimursu vääntää ripulipaskat Vauhtimursu vääntää ripulipaskat
laiskuus potenssiin 10 laiskuus potenssiin 10
Ei hevosia Ei hevosia
Nykyajan paskat vanhemmat Nykyajan paskat vanhemmat
Ruotsissa ei ole katuvaloja taajaman ulkopuolella Ruotsissa ei ole katuvaloja taajaman ulkopuolella
Busukoppi Busukoppi
Katkolle Katkolle
Kiitos börh :3 Kiitos börh :3
Seijalla on asiaa Seijalla on asiaa
Luolaston tutkimusmatkailijat Luolaston tutkimusmatkailijat
Kisu keskeyttää <3 Kisu keskeyttää <3
Valitse "nainen" Valitse "nainen"
Mielikuvitus Mielikuvitus
perjantai.gif perjantai.gif
Ninja Ninja
Hörps Hörps
Suomen lait ei vaan koske kaikkia joissakin asioissa Suomen lait ei vaan koske kaikkia joissakin asioissa
Kids In The Hall - Communism Kids In The Hall - Communism
Good dogs Good dogs
 653 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.97 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 09:22:07
[ + 2 - | ]

Tällainen on meidän yhteiskunta

[52815] [reaps.mp4] [0.97 MB] [853x480] [] []

vasemmisto

(209)

hörhö

(7)

synnytys

(15)

synnyttäminen

03.04.2021 14:21:38
#453296 [+-] Piilota Suosittele

Sukupuolisuuttaan voi korjata ja itselleen voi tehdä muutenkin kaikkea enemmän tai vähemmän järkevää - mutta mies ei voi synnyttää.

Ja mieheksi itsensä "korjannut" nainen on biologisesti kuitenkin aina nainen eikä mieheksi tule, vaikka ulkoiselta habitukseltaan hyvinkin mies olisi.

Ja sanonpa myös sen, että palkatessani tiimiin porukkaa, minua ei kiinnosta yhtään sukupuoli, seksuaalisuus, väri tai uskonto. Minua kiinnostaa se, kuinka pätevä on ja kuinka tulee toimeen muiden & asiakkaiden kanssa. Esimerkiksi kysymys, että jos asiakkaan puolella on poliittisesti aktiivinen henkilö, jolla on kanssasi vastakkaisia mielipiteitä, pystytkö työskentelemään hänen kanssaan ja pystytkö pitämään mielipiteet erossa töistä, on noussut koko ajan tärkeämmäksi kysymykseksi tässä polarisoituneessa yhteiskunnassa.

03.04.2021 14:54:46
#453304 [+-] Piilota Suosittele

Ihmisellä kromosomit 1–22 ovat autosomeja, eli niillä ei ole vaikutusta sukupuolen määräytymiseen. Sukupuolen määräävät X- ja Y-sukupuolikromosomit. Naisen sukupuolikromosomipari on XX ja miehen XY.

03.04.2021 16:44:30
#453322 [+-] Piilota Suosittele

Biologinen mies ei voi synnyttää, mutta on sitäkin kovempi siittäjä. Eiköhän lähitulevaisuudessa aleta taas ottamaan uudelleen käyttöön vanhoja hullujenhuoneita tai aleta rakentamaan uusia.

03.04.2021 21:17:07
#453383 [+-] Piilota Suosittele

Todelluus vain vääristynyt ei siinä sen kummempaa, lääkäri osaa varmasti ohjata oikeaan paikkaan jossa voidaan auttaa.

[ 6 viestiä | ]