Joka kerta käy näin Joka kerta käy näin
Perhekriisi. Perhekriisi.
No oikia tietenki! No oikia tietenki!
Mummon piirakka Mummon piirakka
Joulun paras lelu :3 Joulun paras lelu :3
laitetaan kinkku tulille laitetaan kinkku tulille
viimenen kerta kun niitä muttereita kiristellään viimenen kerta kun niitä muttereita kiristellään
Ihana nainen Ihana nainen
Noituri Noituri
jouluvitsi jouluvitsi
God Jul! God Jul!
Neken kikki se melkeen suusta tulee ulos Neken kikki se melkeen suusta tulee ulos
Mewoscalator Mewoscalator
Hyvää joulua Hyvää joulua
nyt kävi hassusti :3 nyt kävi hassusti :3
Korvatunturin uudet apulaiset Korvatunturin uudet apulaiset
Pyydä anteeksi! Pyydä anteeksi!
spoiler spoiler
iso loikka :3 iso loikka :3
Eugh Eugh
Kuvakommentti Kuvakommentti
like a pro like a pro
Sananvapaus Sananvapaus
Munien syntymä Munien syntymä
 433 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.45 MB, 1 tiedosto, 18.03.2021 20:39:24
[ + 1 | ]

naiset...

[52462] [0.png] [0.45 MB] [752x5012] [] []
0.png

ruokalähetti

 · 

feissarimokat

(147)
18.03.2021 22:44:14 | 22:46:15
#448881 [+-] Piilota Suosittele

Minulle on aivan sama, mitä ajattelevat, kun vain perkule löytäisivät perille ilman, että toistuvasti soittelevat, etteivät löydä.... Puolet perkule eksyvät vääriin pihoihin pyörimään eivätkä löydä muka pois.

Eikä siinäkään mitään, jos on niinkuin Foodoran ählämikissa (Mersu), joka puhui todella kauniisti ja selkeästi englantia tai niin kuin nyt tiistaina turkkilainen puljunomistaja (tuore urheilu-Mersu) itse seikkailemassa Mersullaan ja puhui myös todella hyvää englantia, lausui suomalaiset kadunnimet puhtaasti ja vitsailikin ohessa.... mutta kun välillä on niitä punjabiwallabiabudhabuja, joiden englantikin on ihan käsittämätöntä sekamelskaa.

Keskiviikkona myös laitoin Foodoran tuomaan etätyöläiselle lounasta ja kun tuli ilmoitus, että on lähellä, niin seurailin sovelluksesta, että missä menee ja miten löytää... No, väärässä pihassa sekin kävi pyörähtämässä, mutta tuli melkolailla nopeasti sieltä pois ja ovelle ilman soittelua. Oli myös turkkilaista tai Lähi-Idän taustaa tälläkin jantterilla, mutta lieni toisen sukupolven kaveri, kun ovella morjesteli ja puhui puhdasta suomea. Ja Mersulla tietysti tämäkin kaveri liikkui eikä ihan halvalla sellaisella.

Foodoralla ja Woltilla pitäisi nyt olla niin, että kaikki toimitukset ovat kontaktittomia, mutta noin puolet kyllä tulee silti ovelle ja antaa kassin kouraan. Ählämikissa jättää kassin ovelle, soittaa ovikelloa ja morjestaa/katsoo auton ovelta, kun kassi haetaan... jotkut eivät ole edes soittaneet ovikelloa, vaan sovelluksesta pitänyt tajuta hakea kassi ovelta.

Olen @Nakuankka -kopio ja täysi tilausihme nyt ollut, kun ravintolat suljettiin. No, syynä lähinnä olleet ilmaiset toimitukset. Jos ei ole ilmaiseksi toimittavia ravintoloita, niin tulee liian kalliiksi lounastaminen ja jätän tilaamatta.

[ 7 viestiä | ]