Mieluummin nyrkki perseessä kuin asua lohjalla Mieluummin nyrkki perseessä kuin asua lohjalla
Aamiaiset ensin, sitten.. Aamiaiset ensin, sitten..
Nykymallin mukainen poikabändi Nykymallin mukainen poikabändi
Riemun päivä! Riemun päivä!
panisin viikon jos mahdollista panisin viikon jos mahdollista
kora juo vettä :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD kora juo vettä :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Auttakaa nyt! Auttakaa nyt!
Ihana nainen Ihana nainen
Mad skillz Mad skillz
Narttu sinä olet Narttu sinä olet
Tiesitkö? Tiesitkö?
Nyt tapahtuu 👍 Nyt tapahtuu 👍
Tapan itseni! Hahaa hujasin!! Tapan itseni! Hahaa hujasin!!
spermhospital spermhospital
C. Babers C. Babers
Homoilijoita Homoilijoita
Boxes Boxes
Löysin meidän kommuunille kodin Löysin meidän kommuunille kodin
Taas vasemmistossa pää leviää.. Taas vasemmistossa pää leviää..
Päivän idiotismit. Päivän idiotismit.
Ei saa kiusata vammaisia Ei saa kiusata vammaisia
Polisi apu Polisi apu
Läähpuuh! Läähpuuh!
kehittyneenpi neekeri ja tiikeri pentuja :DDDDDDDDDDDDDDDDDD kehittyneenpi neekeri ja tiikeri pentuja :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
 572 näyttökertaa, 13 viestiä, 1.44 MB, 1 tiedosto, 12.03.2021 14:26:35
[ + 3 - | ]

Araratin ransu kebu

[52310] [20210312_132406.jpg] [1.44 MB] [2560x1440] [] []
20210312_132406.jpg

kebab

(54)  · 

ranskalaiset

(16)
13.03.2021 03:28:58
#447103 [+-] Piilota Suosittele

>>447037 Ennen ehkä saattoi saada nikkeli-lyijy myrkytyksen tietyissä lahden ympyröissä ja paikoissa, nyt riskinä on lähinnä vatsakrampit ja ribale.
Salaatin suhteen riippuu paikasta.
Parissakin paikassa take-away kebun ostaessa kysytään "Ottako salaatti vai ilma?".
Nykyisin vaan tuntuu että suurinosa kebuloista myy saman makuista tavaraa eri hinnoilla ja annoskoolla.

14.03.2021 08:54:16
#447425 [+-] Piilota Suosittele

447209

Kun tein varastohommia, käytin enemmän karvapalveluita, nyt käy ihan ruokakin vaikka työ on kovempaa. Ihmiset vanhenevat jostain syystä >:(

14.03.2021 10:06:14
#447440 [+-] Piilota Suosittele

>>447425
Kakarana kun koulussa oli manteli / sinappikalaa, suolattua pinaattikeittoa tai muuta "Yrjöö!" herkkua, niin porukalla mentiin joko antonioon jossa lounasaikaan pizza 20mk tai aspeen pitakebab 15mk.
Amis aikana pikaruoka oli vaihtelua makaroni mössöihin, joten jolly grillin hotsit lisukkeilla alle 5€, yömakkaran makkispekkis 4€, don sergion pizzat ja limu alle 5€ tulivat tutuiksi.
Yhdessä työpaikassa jaettiin lounarit joten oli vaivatonta mennä ruokkiksella kebulaan ja syödä itsensä ähkyksi, kotona safkaksi riitti pari sämpylää / leipää.
Viimeisen 13 vuoden aikana kebuloiden tasot on tasaatuneet tai laskeneet joten maun takia voin tilata joskus parista paikasta kebua tai känkkyä.
Myös se että pääsin 1-vuoro työhön, on vähentänyt tarvetta hakea viidakko ateria, samoin vähentynyt baari koluaminen on laskenut tarvetta hakea yö mättöä.
Toki muutaman kerran vuodessa on kaverien kanssa "hauska" ilta jonka seurauksena takin taskusta löytyy joku mäkkärin purilainen, keittiön pöydällä on aamulla 4 rullakebua (ei mitään muistikuvia) tai 1-3 pizzaa käsittämättömillä täytteillä jnejne.
Nykyisin kotona kokataan kerralla 2-3 päivän sapuskat, samalla seurataan ruuassa olevien suolan, rasvojen ja kalorien määrää, joten kyllä sitä taitaa tavat & tottumukset vanhenemisen myötä muuttua.

[ 13 viestiä | ]