Ihana nainen Ihana nainen
Sara Sara
Hyllyvä valas Hyllyvä valas
Kissojen metkuja :3 Kissojen metkuja :3
Kun joku postaa kikkelitytyjä luolastoon Kun joku postaa kikkelitytyjä luolastoon
Lopultakin todistettua Lopultakin todistettua
Aito kapitalisti Aito kapitalisti
Kannatan Kannatan
Punainen risti tiedottaa Punainen risti tiedottaa
Demokratian huoltoa Demokratian huoltoa
Tynkkynen, Räsänen ja Yaşa Tynkkynen, Räsänen ja Yaşa
Kahvinjuonti Kahvinjuonti
Tupoksen abc servaa tyhmän kysyjän Tupoksen abc servaa tyhmän kysyjän
Seikkailut Worldmapilla Seikkailut Worldmapilla
Varaluukku X - Piirtämään vaan Varaluukku X - Piirtämään vaan
Kaubs Piit esittää tarjouksen Kaubs Piit esittää tarjouksen
Will this make me white? Will this make me white?
Koskahan pystytään selittämään nuo teräsrakenteiden sortumiset? Koskahan pystytään selittämään nuo teräsrakenteiden sortumiset?
Valmiina :3 Valmiina :3
turrijuna turrijuna
Joulu apu Joulu apu
aijai aijai
WTC totuus? WTC totuus?
Monot ristissä Monot ristissä
 535 näyttökertaa, 5 viestiä, 3.73 MB, 1 tiedosto, 12.02.2021 03:30:09
[ + 5 | ]

Siinähän se sitten tuli taas

[51721] [tiedosto.mp4] [3.73 MB] [426x238] [] []

eu

(60)  · 

kusetus

(50)  · 

vanhanen

(8)
12.02.2021 11:22:31
#438244 [+-] Piilota Suosittele

Italia kiertää veroja 190 Miljardin euron edestä vuosittain. Eikö olekin kivaa? Suomessaa luku on arvioitu olevan 10 Miljardia euroa.

12.02.2021 14:19:21
#438310 [+-] Piilota Suosittele

Onko Matti Vanhasen mielestä Italia ja Suomi jossain asiassa samalla viivalla? Italia on korruptoitunut vihonviimeinen persereikä jossa mafia kerää käytännössä veroja kaikilta. Suomi taas on ainakin toistaiseksi pohjoismainen hyvinvointivaltio jossa korruptio on verrattain vähäistä ja ihmiset maksaa kiltisti veronsa. Muuttuuko Italia tai Espanja hyvinvointivaltioksi sillä, että niitä palkitaan huonosta talouden hoitamisesta tälläisellä elpymispaketilla joka on puhdas tulonsiirto massiivisille virkamieskoneistoille?

12.02.2021 16:22:18
#438343 [+-] Piilota Suosittele

>>438310
Muuttuuko Italia tai Espanja hyvinvointivaltioksi sillä, että niitä palkitaan huonosta talouden hoitamisesta tälläisellä elpymispaketilla

En tiedä. Miten kävi kreikan kanssa? Vitutti niin armottomasti se kase että en ees jaksanu selvittää, kun on n. 99,999% todennäkösyys että kaikki rahat meni ja mitään ei tuu takas.
"Me tienataan tällä." - Urpilainen & Käteinen, vai ketä siinä nyt olikaan, saatto olla myös Stubb. ~joskus greigan gasen aigaan

[ 5 viestiä | ]