Taposta taas. Taposta taas.
Iiris Iiris
Kuva kullista Kuva kullista
sakemannit sakemannit
Putin sortaa meitä homoja! Nyyh nyyh! Putin sortaa meitä homoja! Nyyh nyyh!
fast an furious fast an furious
Kun se yksi on kärsimätön kesken suoran lähetyksen... Kun se yksi on kärsimätön kesken suoran lähetyksen...
Jack Black Tinda Durdles Jack Black Tinda Durdles
tähän se kulminoituu tähän se kulminoituu
olisiko hetki aikaa? olisiko hetki aikaa?
Ei vituta Ei vituta
Deus Ex: The Recut Deus Ex: The Recut
hyvä suomi hyvä suomi
Rapunaaman normipäivä Luolastossa Rapunaaman normipäivä Luolastossa
Ampiaiset arkkitehteina Ampiaiset arkkitehteina
Nagis Nagis
Siitoin Siitoin
Is ded Is ded
Sokoksen Sanna. Sokoksen Sanna.
Ajat muuttuvat Ajat muuttuvat
mal malloy first masturbation mal malloy first masturbation
korona aika korona aika
Suomi Suomi
Jumankekka availee ääntään Jumankekka availee ääntään
 739 näyttökertaa, 4 viestiä, 9.01 MB, 1 tiedosto, 23.01.2021 02:25:51
[ + 2 | ]

Paskanjauhantaa

[51228] [tiedosto.mp4] [9.01 MB] [1280x720] [] []

sanna marin

(330)  · 

sdp

(554)  · 

politiikka

(101)
23.01.2021 02:54:27
#432010 [+-] Piilota Suosittele

Voin referoida:

Kysymys:
Miksi te nostatte veroja?

Vastaus:
Keskeinen tehtävä ensi vuonna on turvata ihmisten hyvinvointi, tervedyenhuollon kantokyky, vastata koronakriisistä aiheutuviin kustannuksiin, selvitä kriisistä ja tehdä sellaisia elvyttäviä toimia, jotka tuovat suomeen uusia investointeja ja uusia työpaikkoja.

Mikä tuossa on epäselvää?

23.01.2021 10:29:28
#432037 [+-] Piilota Suosittele

"Nostamme veroja jotta saadaan tuotettua kaikki hyvinvointi ja terveyspalvelut, jotka ovat natisseet jatkuvien säästöjen takia liitoksissaan kohta 30 vuotta".
"Mitään tekemistä veronkorotuksilla ei ole sillä että kaadamme EU:n lainoihin / tukiin / jäsenmaksuihin miljardeja euroja enemmän kuin mitä saamme unionista, joista osa jopa EU:n omien sääntöjen vastaisia tukia".
"Myöskään sillä että upotamme vuosi vuodelta enemmän rahaa kehitysapu nimellä ympäri maailmaa ei ole paljoakaan merkitystä koska esimerkiksi n.12-14.000€:lla saadaan ostettua suomesta bajamaja (Kaverin firmalta) afrikkaan, tai reilulla 50.000€:lla porattua kaivo jonnekkin päin perä afrikkaa, myös etelä-amerikan lasten koulutukseen voidaan satsata satasia per oppilas, per vuosi vaikka kotimaassa koko koulujärjestelmä kipuilee opetuksen, lasten ja opettajien ongelmien kanssa".
"Lisäksi kokoajan kasvava julkinen sektori ei tietenkään myöskään syö verotuottoja". (Enemmän virkamiehiä suhteessa väestöön kuin konkurssi kreikassa jota haukuimme asiasta silloin 8-12 vuotta sitten).

25.01.2021 23:46:54
#433034 [+-] Piilota Suosittele

>>432010
Ei mikään. Vastauksen jos tiivistäisi noin tai ehkä vielä vähän, se ei kuulostaisi juntinkaan korvaan sanahelinältä vailla tarkoitusta.

Oikea vastaus olisi silti mielestäni: Jotta saamme enemmän verovaroja naurettavista kohteista tuhlattavaksi ja velanmaksuun.

[ 4 viestiä | ]