uuuuuh jeaaah! uuuuuh jeaaah!
rämäytänkö? rämäytänkö?
Tauski Tauski
huutista huutista
This is my fetish kuvakommentti This is my fetish kuvakommentti
Poski vasten poskea börh börh :3 Poski vasten poskea börh börh :3
Paska Paska
James B♂nd James B♂nd
Taidokas pikku pentu Taidokas pikku pentu
TES IV:Oblivion TES IV:Oblivion
Yligersandin normipäivä Yligersandin normipäivä
Juuri sitä miltä näyttää Juuri sitä miltä näyttää
Nintendon kuvalliset ohjeet Nintendon kuvalliset ohjeet
nää mulkut meinaa pistää internetin maksulliseksi nää mulkut meinaa pistää internetin maksulliseksi
Härövarustus Härövarustus
Gonat Gonat
Muinaiset sakolutiaanisen aikakauden reaktiokuvajäännökset Muinaiset sakolutiaanisen aikakauden reaktiokuvajäännökset
Avulias natsi Avulias natsi
Lapsen kallo & maitohampaat Lapsen kallo & maitohampaat
mitä vittua mitä vittua
Oklahomo mixer Oklahomo mixer
Somerikollisten kuulustelu Somerikollisten kuulustelu
heh heh
Pińata Pińata
 536 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 09.01.2021 16:36:56
[ + 9 - | ]

Monoliitti

[50948] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [960x910] [] []
tiedosto.jpg

monoliitti

 · 

hämeenlinna

09.01.2021 16:58:08 | 16:58:34
#428215 [+-] Piilota Suosittele

>>428214


Ritaluoma oli sen verta idis että meni siihen poliisin varoituksesta huolimatta.


Taitaa Ritaluoma muutenkin pitää epävirallista ennätystä ulosottosummien kanssa Suomessa.

09.01.2021 19:14:54 | 19:16:11
#428266 [+1] Piilota Suosittele

428232

Esko Kiesi taisi muutaman kerran käydä esiintymässä ja näyttämässä SCC:n slidejä Hämeenlinnan päättäjille ja se oli siinä. :D

Oli muuten todella vakuuttava mies, loistava esiintyjä ja supermahtava puhuja.

Kaveri, jolta Wincapitaan sun muuhun suuria tuottoja lupaavaan Suomen katajainen kansa on valmis ostamaan heti yhden SCC:n. Ritaluomahan sen sijaan ei ollut mielestäni mitenkään myyvän tai vakuuttavan oloinen.

Kiesi oli aikanaan autoalan tulevaisuusvisioita ja ohessa SCC:tä esittelemässä eräässä firman järjestämässä tilaisuudessa ja kävin kuuntelemassa Kiesin jutut. Aivan superia menoa.

Muodostin päässäni SWOT:ia jo esityksen aikana ja erityisesti sen jälkeen ja vaatimukset sille, että SCC oikeasti toimisi (ja mitä yrityksiä SCC:n pitäisi saada mukaan autoliikkeiden lisäksi) ja miten sen pitäisi saada muutettua kuluttajien käyttäytymistä. Yksi näistä edellytyksistä olisi ollut yksityisleasingin kaltainen malli (todella monen muun edellytyksen kanssa). Ja tänä päivänä yksityisleasing on arkipäivää, silloin siitä ei vielä ollut julkisesti mitään puhettakaan.

Helvetillisellä esivalmistelutyöllä ja yritysten keskinäisillä sopimuksilla SCC:n olisi voinut saada toimimaan ja se olisi voinut muuttaa koko autokaupan mallia Suomessa - mutta se olisi vaatinut todella paljon rahaa ja 10 Esko Kiesiä, joiden olisi pitänyt tehdä todella paljon työtä.

Eikä odottaa rahaa tippuvan slideilla, joissa ei ole detaljeita ja koska detaljit puuttuivat, uskon, että kaverit eivät niitä koskaan keksineet, vaan luulivat, että tekemällä jotain Ideaparkin Autoareenan kaltaista, maailma muuttuu ja Hämeenlinnasta tulee autokaupan keskus Suomessa. Ei, se olisi vaatinut oikeasti paljon.

09.01.2021 21:45:33 | 21:46:06
#428303 [+-] Piilota Suosittele

>>428215
Ritaluoma on keplottelija, joka pärjää lopputuloksesta riippumatta. Viime tietojen mukaa asuu hulppeassa kattohuoneistossa jenkeissä ja perustelee tarpeen mukaan uusia yrityksiä.

10.01.2021 21:20:37
#428539 [+-] Piilota Suosittele

428525

Isojoen perunateatteri oli syyllinen Kyllikki Saaren murhaan!

Perverssi perunateatteriväki juhlisti tekemäänsä vanhaa törkeyttä vuonna 1984 kuorimalla itsensä maailmankartalle samalla peitelläkseen kauheaa mennyttä 1953 vuoden tapahtumaa.

Minä tiedän, koska olin paikalla. En vuonna 1953, vaan vuonna 1984. Asiasta on todisteet.

[ 16 viestiä | ]