Pikku-Pertti kouluruokalassa Pikku-Pertti kouluruokalassa
Milkshake Milkshake
Joulukuuseksi Joulukuuseksi
kissat kissailee :3 kissat kissailee :3
anime sanna marin anime sanna marin
Friteerattua hentaakkelia Friteerattua hentaakkelia
Hieroja-Raimo Hieroja-Raimo
Science baby! Science baby!
Piirretty Piirretty
Sammakkosäilyke Sammakkosäilyke
Talvi yllätti autoilijan Talvi yllätti autoilijan
Weird Al - Luolastolainen Weird Al - Luolastolainen
näin pahalta haisee <:3 näin pahalta haisee <:3
Kaveri hukassa Kaveri hukassa
Antiquus Scriptum - Skeletons Of Society (A Tribute To Slayer) Antiquus Scriptum - Skeletons Of Society (A Tribute To Slayer)
piene pöpperöinen :3 piene pöpperöinen :3
loooooooolllll :DDDDDDDD loooooooolllll :DDDDDDDD
Nazcan 2000-vuotias börh Nazcan 2000-vuotias börh
paijaa sitä jo senkin hirviö paijaa sitä jo senkin hirviö
Sara la fountain Sara la fountain
Pelaajat Pelaajat
Tom MacDonald - Whiteboy Tom MacDonald - Whiteboy
Auto ei starttaa Auto ei starttaa
Piglet has options Piglet has options
 358 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 25.12.2020 09:29:29
[ + 3 | ]

Milloin heräät

[50637] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [422x422] [] []
tiedosto.jpg

25.12.2020 10:37:33
#423539 [+-] Piilota Suosittele

no tänää heräsin kuudelta mut myönnetään että oon hyödytön tyyppi yhteiskunnassa. tai no ilman mun kaltasia spurguja kela ei työllistäs nii paljoo ihmisiä et ehkä oonkin hyödyks.

25.12.2020 17:21:21
#423630 [+-] Piilota Suosittele

Arkisin näin etätyöaikaan tulee herättyä seitsemältä, kun ei tarvitse matkaamiseen hukata aikaa eikä itse asiassa edes "konttorille sopivien vaatteiden" pukemiseen.

Mutta vapaapäivinä kello 10, jos on jotain sovittua menoa... ja sitten 11-13 välillä, jos ei ole mitään sovittuna eikä ole muutenkaan tarpeen tehdä mitään. Tänäänkin kello 13 oli ihan hyvä aika nousta. Muijakaan ei tullut herättelemään tai huutelemaan hereille, kun flunssaisena/kuumeisena nukkui olohuoneen sohvalla noustuaan ensin ylös joskus ysiltä.

26.12.2020 03:46:59
#423771 [+-] Piilota Suosittele

Heräsin tännään yhtäkkiä keskellä yötä. Oli pimiää ja kelloki näytti, että on vasta kuus. Vähän aikaa tässä konneella sitten ihmettelin kunnes tajusin, että se olikin kuus illalla. Äkkiä kamppeet päälle ja koiraa kusilenkittämään. Kävin sitte saunassa ja huomenna taijjan taas saunua. Ei välttämättä tekis mieli, mutta ihan vaan saunattomille vittuillakseni taian vähän löylytellä.

26.12.2020 06:53:44
#423818 [+-] Piilota Suosittele

Vitut tuosta, herään tuntia ennen (yleensä paljon enemmän) siitä ku sovitut työt alkaa. Diili on, että erikoisjärjestelyistä (aikatauluista) ilmoitetaan 2pv ennakkoon.

[ 7 viestiä | ]