Työttömimmän näköinen jätkä Työttömimmän näköinen jätkä
Kannattaa olla börh ;3 Kannattaa olla börh ;3
Vaimo Vaimo
yhteinen valuutta yhteinen valuutta
#honestmistake #honestmistake
Kalaa menossa Kalaa menossa
israelilainen inttityty israelilainen inttityty
Sopsykulli Sopsykulli
RiBul antaa siivet RiBul antaa siivet
Cruel Bongo's Thesis Cruel Bongo's Thesis
Mun elämä on vähä tällänen Mun elämä on vähä tällänen
epäilyttää epäilyttää epäilyttää epäilyttää
sota sarja kuva sota sarja kuva
Helsingin uliopisto tekee tiedettä Helsingin uliopisto tekee tiedettä
Taivasvanne on baras :D Ja Stormcloakit :D Taivasvanne on baras :D Ja Stormcloakit :D
Bongo Cat esiintyy Bongo Cat esiintyy
badgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbbadgerbad badgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbadgerbbadgerbad
50 Shades of J 50 Shades of J
Yritti päästä captchasta läpi Yritti päästä captchasta läpi
Kuulen mitä teet siellä... ja näen myös :3 Kuulen mitä teet siellä... ja näen myös :3
Lelut mukaan Lelut mukaan
Kunkun huutikset Kunkun huutikset
Kaaleet - Bongocat vääntää rummut solmuun Kaaleet - Bongocat vääntää rummut solmuun
Appelsiinisilmä Appelsiinisilmä
 422 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 25.12.2020 09:29:29
[ + 3 | ]

Milloin heräät

[50637] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [422x422] [] []
tiedosto.jpg

25.12.2020 10:37:33
#423539 [+-] Piilota Suosittele

no tänää heräsin kuudelta mut myönnetään että oon hyödytön tyyppi yhteiskunnassa. tai no ilman mun kaltasia spurguja kela ei työllistäs nii paljoo ihmisiä et ehkä oonkin hyödyks.

25.12.2020 17:21:21
#423630 [+-] Piilota Suosittele

Arkisin näin etätyöaikaan tulee herättyä seitsemältä, kun ei tarvitse matkaamiseen hukata aikaa eikä itse asiassa edes "konttorille sopivien vaatteiden" pukemiseen.

Mutta vapaapäivinä kello 10, jos on jotain sovittua menoa... ja sitten 11-13 välillä, jos ei ole mitään sovittuna eikä ole muutenkaan tarpeen tehdä mitään. Tänäänkin kello 13 oli ihan hyvä aika nousta. Muijakaan ei tullut herättelemään tai huutelemaan hereille, kun flunssaisena/kuumeisena nukkui olohuoneen sohvalla noustuaan ensin ylös joskus ysiltä.

26.12.2020 03:46:59
#423771 [+-] Piilota Suosittele

Heräsin tännään yhtäkkiä keskellä yötä. Oli pimiää ja kelloki näytti, että on vasta kuus. Vähän aikaa tässä konneella sitten ihmettelin kunnes tajusin, että se olikin kuus illalla. Äkkiä kamppeet päälle ja koiraa kusilenkittämään. Kävin sitte saunassa ja huomenna taijjan taas saunua. Ei välttämättä tekis mieli, mutta ihan vaan saunattomille vittuillakseni taian vähän löylytellä.

26.12.2020 06:53:44
#423818 [+-] Piilota Suosittele

Vitut tuosta, herään tuntia ennen (yleensä paljon enemmän) siitä ku sovitut työt alkaa. Diili on, että erikoisjärjestelyistä (aikatauluista) ilmoitetaan 2pv ennakkoon.

[ 7 viestiä | ]