Nyt on kaunista Nyt on kaunista
It's terminal It's terminal
Chad ja virgin nauraa juuri sinulle Chad ja virgin nauraa juuri sinulle
herrasmies herrasmies
Eläväinen Eläväinen
Pitäis tehdä jotain Pitäis tehdä jotain
Verinen astalo Verinen astalo
Vanhojen talojen sinkkunaiset ja mahtikulli Vanhojen talojen sinkkunaiset ja mahtikulli
Tasapainokissa Tasapainokissa
seksi pillu,, seksi pillu,,
Niin läski äijä Niin läski äijä
Abortti Abortti
Hrnngh Hrnngh
mario mario
Kemistikissa Kemistikissa
jonnet ei taida muistaa jonnet ei taida muistaa
Infektoitunut silmä Infektoitunut silmä
sieninaurua sieninaurua
Muutama webm 22 Muutama webm 22
pyllyilyä pyllyilyä
Laihialainen huorissa Laihialainen huorissa
Everything Is Fine Everything Is Fine
Päivän eväät ja varusteet Päivän eväät ja varusteet
Nikolai I:n patsas ja Iisakin kirkko Nikolai I:n patsas ja Iisakin kirkko
 1 182 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 06.12.2020 22:16:04
[ + 9 - | ]

Sale ja neekerit

[50188] [linnan-juhlat.jpg] [0.06 MB] [714x641] [] []
linnan-juhlat.jpg

sauli

(29)  · 

niinistö

(39)  · 

neekeri

(1452)  · 

keihäs

(7)  · 

linnan

 · 

juhlat

(11)  · 

säätö

 · 

sale

(13)
08.12.2020 11:35:41
#417821 [+-] Piilota Suosittele

>>417819

Mitä tulee hiekka-jengiin ja heidän käyttäytymiseen niin kyllä. Kas kummaa kun ei ole tarvinnut sanoa halaistua sanaa kiinalaisista, japanilaisista, saksalaisista eikä brittiläisistä. Se vaan on silleen.

Voit lähteä aavikolta, mutta aavikko ei lähde sinusta.

09.12.2020 11:31:07
#418158 [+1] Piilota Suosittele

>>417908

Näkemyksillä ei enää tunnu olevan mitään merkitystä. Näkemykset ovat täysin eriäväiset kansalaisten ja hallituksen kanssa. Tehdään niinkuin typerimmäksi nähdään.

09.12.2020 21:59:16 | 21:59:34
#418269 [+-] Piilota Suosittele

>>418158
Ei kun tehdään päätöksiä toisten mieliksi, yleensä heiden joilla on valtaa myös, eikä ihmisten jotka päätöksentekijät ovat päätöksiä tekemään valinneet.

09.12.2020 23:39:51
#418309 [+-] Piilota Suosittele

Jos sinä rakennat kotiisi hyllyn. Se on aluksi tilava ja hyvä-rkenteinen, laajennettava. Juuri sellainen kuin sinä haluat. Hyllyn rakentamin3n maksoi 350 euroa. Kuukausikulut ovat 30 euroa. Nyt hyllysi alkaa pikkuhiljaa täyttyä pikkuhiljaa. Huomaat 70% kohdalla, että lisähyllytilalle on tarvetta. Alat suunnittelemaan lisälaajennusta, joka maksaisi 120 euroa, jonka jälkeen kuukausikulut ovat 65 euroa kokonaisuudessaa.

Naapuritalon vanhempi herra alkaa keskustella kuulemansa perusteella. Että sinulla olisi lisähyllylle tarvetta. Hän ehdottaa, että hän ostaa hyllysi, josta saadulla rahalla voit laajentaa sitä, kun vuokraat sen. Kerrot tämän oman talon asukkaille. Tällä tienataan. Myyt hyllyn naapuritalon isännälle 350 euron hintaan. Saman verran kun maksoi hyllyn rakentaminen. Hän puolestaan lähetti laskun hyllyn vuokrasta. Se on 80 euroa kuukautta kohden sekä suunnittelemasi lisätila mukaanlukien. Talosi asukkaan ovat vihaisia, että menit myymään yhteisillä rahoilla tehdyn hyvän hyllyn. Hinta nousi, sekä hylly ei ole enää talon omistuksessa. Sinä puolestaan kehut sitä, että pääsit toisen talon johtokuntaan mukaan. Homma on siis hyvä.

Tähän päättyi luento suomalaiseata päättäjyydestä.

[ 13 viestiä | ]