Jonnebista Jonnebista
Ye olde BOMBO KLAA! Ye olde BOMBO KLAA!
Naurunappulasta 1097237 Naurunappulasta 1097237
tulevaisuus on jo täällä! tulevaisuus on jo täällä!
jonne jonne
tarkmin e teedä, naka tarkmin e teedä, naka
montakos kaljaa tässä päkissä on, kerro. Tarkemmin en tiedä,sata montakos kaljaa tässä päkissä on, kerro. Tarkemmin en tiedä,sata
Jallu Jallu
totuus sattuu... totuus sattuu...
Mun pornovideolle kävi näin Mun pornovideolle kävi näin
Hyvät tanssitaidot Hyvät tanssitaidot
rae:en tarina rae:en tarina
Wheee! Wheee!
Ei saa koskea! Ei saa koskea!
sankaritarina sankaritarina
hännä hänkki hännä hänkki
pakuni ilonen pakuni ilonen
ehhehehe ehhehehe
Paskat treffit Paskat treffit
Nyt ei pysty Nyt ei pysty
koiran elämää koiran elämää
Masokisti ja sadisti Masokisti ja sadisti
Villin lännen nopein peruna Villin lännen nopein peruna
Isännäntuoksuinenpulla Isännäntuoksuinenpulla
 946 näyttökertaa, 6 viestiä, 22.57 MB, 1 tiedosto, 03.12.2020 00:59:35
[ + 1 | ]

upilla on huono olo

[50053] [y2mate.com---Upi-oksentaa-viikon-varastot-syliin-_D_480p.mp4] [22.57 MB] [854x480] [] []

upi

(77)  · 

pirkkaukko

(6)  · 

kkona

(8)
04.12.2020 00:12:54 | 00:13:28
#416228 [+-] Piilota Suosittele

Mää en vain voi ymmärtää näitä "sankareita" tai myöskään niitä sankareita, jotka katsovat tällaisia kavereita.

Ehkä se on sukupolvijuttu ja olen liian vanha.

Tai ehkä se johtuu siitä, että 80- ja 90-luvuilla olen nähnyt liikaa sukulaisia IRL, jotka kännipäissään saattoivat tehdä ihan mitä vain ja sitä touhua oli välillä absurdia katsella ja välillä puhtaasti vaarallista.

Otetaan pari hienoa esimerkkiä, mutta siis näitä oli sadoittain:

- Tyttärensä rippijuhlissa "Oikku" toi olohuoneen pöytään käsikranaatin ja esitteli sitä sitten siinä. Tuhannen tuubassa tietenkin. Ja jonglöörasi sillä.
Totesin, että jahas, pikku-Chimera lähti muuten pihalle, että en ole samassa olohuoneessa, kun nämä idiootit saavat sen tussahtamaan, jos se on oikea (tuntien tyypin, 80% todennäköisyys oli, että on).
Jossain vaiheessa isäni tuli pihalle/talon rappusille myös istuskelemaan ja tyyninä kaverina totesi vain tyyliin "että sellaista" tms. Kysyin isältä, että mitä luulet, onko se kranu tuolla keskellä rippijuhlia oikea vai ei. Isä vastasi, että tuntien "Oikun", se on oikea kranaatti ja hyvin mahdollisesti toimintakuntoinen. Niin, se kranaatti muuten oli 10+ vuotta olohuoneessa hyllyssä. Oikku kävi sen vielä hullumman kaverin kanssa räjäyttämässä. Ihan oli toimintakuntoinen ja joltain murtokeikalta mukaan otettu. Näillä tyypeillä kun oli tapana tehdä murtokeikkoja...

- Eräitä synttäreitä vietettäessä enoni "Reiska" sai ihan muijansa kanssa päähänsä, että Polski-Fiatiin pitää saada keulakoriste konepellille. Se keulakoriste oli sitten tietysti se muija. Vähissä vaatteissa (ei kaunis näky!) ei muuta kuin konepellille tuhannen tuubassa. Ja eno sitten yhtä tuubassa rattiin. Sitten rässitään ympäri pihaa niin, että huvin loppuvaiheessa muija roikkuu tuulilasinpyyhkijöiden varsissa, jotta ei lennä konepelliltä huit vittuun, kun pihassa ja pihatiellä (maaseudulla) rässitään menemään.

Miettikääs muuten edellä mainittuja molempia, mitä some-tavaraa ne olisivat olleet, jos vain silloin olisi ollut kännykkäkamerat tai edes videokameroita, jotka eivät ole teltan kokoisia järkäleitä.

[ 6 viestiä | ]