ei oo helppoo liikenteessäkään ei oo helppoo liikenteessäkään
Talven pimeyteen vähän viime kesän valoa Talven pimeyteen vähän viime kesän valoa
Mieli = Bogletettu Mieli = Bogletettu
vieraslajitorjunta vieraslajitorjunta
Ostin itelle 55" telkun. Äänet paremmat, ku 5.1 kajareissa Ostin itelle 55" telkun. Äänet paremmat, ku 5.1 kajareissa
pila pila
skootterit pesussa skootterit pesussa
Tärkeää työtä Tärkeää työtä
Hyvää Joulun aikaa! Hyvää Joulun aikaa!
Tissit Tissit
Pingiivi Pingiivi
vitun laamat vitun laamat
Jäätelöllä Jäätelöllä
Peniksen kovetusta Peniksen kovetusta
väsy iski väsy iski
metukkapuu metukkapuu
say no to sex say no to sex
nuuh nuuh
Enemmän muovia ku legon tehtaalla Enemmän muovia ku legon tehtaalla
sailent hilll sailent hilll
riistalla parempi tulevaisuus riistalla parempi tulevaisuus
kylmä sen veneen yksinki kylmä sen veneen yksinki
hesadishun metro hesadishun metro
kissalle spagettia kissalle spagettia
 761 näyttökertaa, 5 viestiä, 19.9 MB, 1 tiedosto, 28.11.2020 17:20:09
[ + 2 | ]

Pasi vs yksityistien omistaja

[49877] [a734v.mp4] [19.9 MB] [1280x606] [] []

pasi

(21)

yksityis

yksityistie

28.11.2020 22:56:51
#414220 [+-] Piilota Suosittele

No nyt kun se on tietoon saatettu suullisesti ja kuvatallenteenakin todistettu, niin Pasin pitäis siirtää ajoneuvonsa pois viipymättä. Omalla tiellään saa nyrkkiä heilutella ihan miten lystää, vaikkakin olis avuton mulkku volvomies. Vaikka asianmukainen kyltti puuttuu, niin omistusoikeus ei siitä mihinkään muutu. Sen jälkeen kun Pasille on ilmiselvää, että kyseessä on yksityistie, niin mesoaminen on täysin tietoista toisten mailla riehumista. Nyrkinpuimisen sijaan volvomies olis tietysti voinut olla verbaalisesti lahjakkaampi, mutta ei sitä kaikkea voi niiltäkään vaatia.

29.11.2020 14:30:22 | 14:32:08
#414421 [+-] Piilota Suosittele

Pasi on nyt hyvä ja peruuttelee nyrkki perseessä vittuun yksityistieltä. Ei meilläkään mökkitiellä tai metsäpalstoilla lue yksityistie saatana. Palstoille vois ajaa mun puolesta kuka vaan kuka haluaa maskinsa, helmansa ja öljypohjansa rikki, mutta herkempi mökinomistaja vois suuttua tollasille suunsoittajille.

30.11.2020 21:15:56
#414876 [+-] Piilota Suosittele

>>414220 Ei se nyt ihan noin mene. Pasille on joku helvetin pelle väittänyt tietä yksityistieksi, sitähän voi kuka tahansa mielenterveystapaus julistella vaikka mitä teitä omakseen.

[ 5 viestiä | ]