>>408786 Seitsemän tunnin etäneuvottelu sisälsi jaarittelua, asian vierestä puhumista, huutamista, kiroilua ja kyseessä on sentään kaupungin ylin päättävä elin. Osalla ei tuntunut olevan minkäänlaista kompetenssia käsitellä käsiteltäviä asioita, Lokan asenne ja muiden haukkuminen esimerkiksi Suvakiksi oli ihan helvetin typerää ja Latekoe kiihdytiti itsensä jonkinlaiseen psykoosiin.
Sääliksi kävi niiden puolesta, jotka oli mukana päättämässä asioista. Jos olisin Oululainen, alkaisi vituttamaan tuollainen pelleily.
>>408924 Osan "Pikakelauksella" ja osan normaalinopeudella. Osalla puheenvuoroa pyytäneistä ei tuntunut olevan mitään asiaa ja varsinkaan käsiteltävään aiheeseen liittyen. Silloin voisi olla hiljaa ja painaa vain äänestysnappia.
Silloin keskustelu tulisi sensuroida. Ei kenelläkään riitä aika paimentaa 7 tuntia kestävää kokousta. Parempi olisi kun koko keskustelua ei tule ja päätös menee kansalaisille.
[
9 viestiä
|
]
⭰
kunnon valenatsi
Hyvä syy pelätä pimpotusta
Jääportit - Jääportit [Full Album]
Äimäraution tietyömaa (Oulu)
Valuuttaa
Puukko-Allu - 90250
Tein vaakunan mieluummin kivoista asioista ;3
5 murhaa, 13 vuotta linnaa
Haistakaa vittu oululaiset!
Doriboliisi :-D
Wöööööööööö
Meanwhile, in Oulu, Finland...
Radiopuhelimet - Oulu on kaupungin nimi [FA]
Valta Kuuluu Kremlille - Oulu
>Oulu
Oulun valtuuston menoa
Ratkaistaan kaikki yhdessä :)
Oulu
Oulu
Oulussa 2020
RASMUS
Ortotopologia
17-vuotias sotaorpo
Junes lokka tuomittiin tämän puheen suomentamisesta 70pväsakkoo