Uuno Amerikoissa Uuno Amerikoissa
Uus Samsung Uus Samsung
Valitsen sinut Valitsen sinut
Se loppui ennen kuin se alkoi Se loppui ennen kuin se alkoi
Jerry Jerry
Horatio-kooste 1 Horatio-kooste 1
Tarjoon 2 ref Tarjoon 2 ref
Tässä on "viaton poistuminen" tanssini Tässä on "viaton poistuminen" tanssini
Metsurityty2 Metsurityty2
What puttings :D What puttings :D
nälkä nälkä
Löysin tämmösen tuolta lähiö metiköstä Löysin tämmösen tuolta lähiö metiköstä
Bless this post :3 Bless this post :3
Pääkkäri Pääkkäri
Eh-type Eh-type
Ai saatana Ai saatana
"Ihan kuin äidin tekemää" "Ihan kuin äidin tekemää"
pullo kirkasta pullo kirkasta
Kun Hapsi ei haluakkaan sinua Kun Hapsi ei haluakkaan sinua
Norjalainen terroristi Norjalainen terroristi
Kentsun kanssa leikkejä ;) Kentsun kanssa leikkejä ;)
Protecin naapuri kostaa Protecin naapuri kostaa
Katse Katse
kuokka kylässä kuokka kylässä
 833 näyttökertaa, 9 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 09.10.2020 15:10:23
[ + 3 | ]

Montaako olet pelannut?


amiga

(9)  · 

peli

(184)
09.10.2020 18:47:13
#397668 [+-] Piilota Suosittele

North ; South oli kaverin kanssa hauskaa. Yleensä hyökkäsin yhdellä ukolla kaverin armyy vastaan koska se oli tehokasta. Usein voitin. Hevosmiehet olivat vaikeita sille yhhdelle ukolle... Koska niska poikki nopeesti. Tykillä ei tehnyt mitään useimmiten.

09.10.2020 21:45:25
#397781 [+-] Piilota Suosittele

>>397706

Kyllä juu. Pääsihhän sieltä toisaalta yli. Ainoa mikä häiritsi human vs CPU = IBN 640 vai millä vitu nimellä se oli pystyi liikuttamaan kaikki yksiköitä samaan aikaan. Kun taas human vain yhtä ellei ajoittanut niitä sopiviksi.

Tapoin sillä yhdellä ukolla aina cpu:n porukat. Vaikein osa oli sitä junataistelua saatana!!! Puukkoo lensi ja miestä kans.

09.10.2020 23:13:07
#397823 [+-] Piilota Suosittele

Olipa monta monituista tuttua. En millään muista ton 2:06 nimeä, mutta se oli huippu. Ja Moonstone kans. Ja Test Drive ja se ja tuo ja tämä ja ja ja... Löysin muuten taannoin Moonstonen PC:lle. Ei ollu yhtään sen helepompi ku aikonaankaan. Perkeleen villisiat veteli mut aina kumoon. Tuolla ois vielä Amiga 600 HD kaapin perällä völläämässä. Sitä en muista onko siihen enää läheskään kaikkia pelejä enää jälellä. Onneks nykyään on sentään emulaattoreita niin pääsee vieläki pellaileen vaikka Ports Of Callia jos siltä tuntuu.

Jännä ku nykyään tuntuu kaikki aina rajottuvan siihen, että kuinka hyvät grafiikat niissä on vaikka tarinat ja muut ois ihan perseestä. Puhumattakaan C64 peleistä. Good times, good times.

[ 9 viestiä | ]