Ihana unelma Ihana unelma
tissit tissit
Taistelevat neekerit Taistelevat neekerit
Kaverukset kaljalla Kaverukset kaljalla
Urarv - Red Circle Urarv - Red Circle
lehtiä <3 lehtiä <3
Niilo ja Onni uimassa Niilo ja Onni uimassa
onko ihana <3 onko ihana <3
Lämmin telakointi Lämmin telakointi
Super villain 😬 Super villain 😬
tissit tissit
Turppi hyppää ? Turppi hyppää ?
Mahtavat tissit! Mahtavat tissit!
The Fast Show - Macho Fantastico The Fast Show - Macho Fantastico
Ys Origin - Genesis Beyond the Beginning Ys Origin - Genesis Beyond the Beginning
Hömph Hömph
Dis some white shit again? Dis some white shit again?
Kilvannainti Kilvannainti
Alkon ovilla Alkon ovilla
kaasulämmitys kaasulämmitys
stacy ray stacy ray
Jasperin porkkanatyyny :3 Jasperin porkkanatyyny :3
Ding Ding Ding Ding
hand of loiri hand of loiri
 908 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 20.09.2020 13:54:10
[ + 2 - | ]

Ullatus

[47816] [ullatus.jpg] [0.12 MB] [565x800] [] []
ullatus.jpg

pizza

(167)  · 

mamu

(211)  · 

yllätys

(65)  · 

jyväskylä

(7)  · 

kebab

(60)
20.09.2020 14:28:50
#390549 [+1] Piilota Suosittele

Päivän pizza tai kebab 4,00€. Taitaa menu / mainos olla jostain 10-12 vuoden takaa, silloin oli täälläkin paikallisten kebuloiden välillä näitä 5€ kebu tai pizza tarjous taisteluita. Nyt lähes kaikkialla (missä olen käynyt) hinnat lähtee 7€ (pitakebab tai margherita/bolognese pizza) ja normi rullakebu tai (norm.kokoinen)pizza 3-4 täytteellä 8,00-9,00€.

20.09.2020 14:29:07
#390551 [+1] Piilota Suosittele

minua ei haittaa ainakaan yhtää jos joku kiertää veroja myydäkseen ruokaa halvemmalla. vituttaa että sosialistit tekevät kaikesta kallista, jotta voivat verorahoilla ostaa torkkupeittoja

21.09.2020 03:42:06 | 03:43:41
#390803 [+1] Piilota Suosittele

Miksi vitussa on sensuroitu osote ja numerot. Ihan kuin ei pizzeria Rosiefin nimellä löytäis googlesta. Tuolla se on jykylän Kuokkalan keskustassa, Polttolinja 1, jos jotain kiinnostaa ja ei sattunut löytämään. On muuten semmonen paikka, että varmasti on yllätystäyte.

Saman parkkipaikan toisella puolen on Kuokkalan Kebab Pizzeria, joka on jo ehkä keskiluokkaista parempaa settiä tarjoava koju. Ja jos sattuu oleen niin, että onkin sattumalta klo 21 jälkeen liikkeellä niin jälleen saman parkkipaikan kolmannelta reunalta löytyy grilli, josta saa oikeastaan parempaa pizzaa kuin Rosiefista.

En ymmärrä miksi se pulju on vielä pystyssä. Taitaa olla vain kulissi yritys.

[ 8 viestiä | ]