Kapteeni Luolasto Kapteeni Luolasto
Simpsonit Simpsonit
Älkää meistä välittäkö Älkää meistä välittäkö
arkeologi arkeologi
vanukasta vanukasta
nih nih
acab fasisti tai jotain :DD acab fasisti tai jotain :DD
Vakava rikos Vakava rikos
tortilla tortilla
neekeri :D neekeri :D
Luolastolainen puuhailee Luolastolainen puuhailee
lamppu lamppu
internet internet
vag vag
aurajuusto aurajuusto
Hyvän mielen media Hyvän mielen media
Darwin palkintojen jakoa Darwin palkintojen jakoa
Tanssija Tanssija
surisee saatanasti surisee saatanasti
good food but ripuli good food but ripuli
Arvaa biisi Arvaa biisi
mä tuun kellottaan sua mä tuun kellottaan sua
aikaansaava madame aikaansaava madame
parasta parasta
 515 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.88 MB, 1 tiedosto, 20.08.2020 23:09:56
[ + 0 | ]

Cyberpunk kimppakiva - Kolmas aamu

[46720] [tiedosto.png] [0.88 MB] [748x2243] [] []
tiedosto.png

cyberpunk

(69)
20.08.2020 23:35:38 | 23:47:54
#376856 [+-] Piilota Suosittele

@Tuhnu
Muista tää on sun kannalta tärkein:
Sulla on nyt aamulla 7p damagea.
Alunperin sulla oli 11p damagea.

1-4 pistettä damagea [Lievä]
Ei miinuksia, meinaa mustelmia jne
Irvistelet vaan kivusta.

5-8 pistettä damagea [Vakava]
Otat -2 Reflekseihin joka tilanteessa. Sä et todellakaan halua juosta tai muuta vastaavaa. Ajattele kuin oisit pudonnu 2-3 metriä rakennustikkailta nurmikolle selälles. Joka paikkaan sattuu aivan vitusti, mutta luita ei ole murtunut liian pahasti.

9-12 pistettä damagea [Kriittinen]
Otat -4 Reflekseihin
Sun pitää olla ainakin puolet päivästä sängyssä, teet vaan välttämättömiä ja yksinkertaisia asioita. Siteet vaihdettava pari kertaa päivässä. Pääset hoippumaan röökille taikka jotain, mutta siinä se. Ajattele että ois kylkiluut hakattu paskaks pesapallomailalla tms niin tässä vaiheessa ollaan. Sä pääsit tähän pisteeseen alunperin räjähdysten paineaallon takia.

13-16 [Kuolettava 0]
Olet sairaalassa ja alat taisteleen hengestäs. Ensimmäinen aste jossa on kuolemanpelko. Heittelet helvetinmoisilla miinuksilla pysytkö tajuissas vai et, sekä samalla pääset heitteleen kuoletko vai et.

17-20 [Kuolettava 1]
Saat miinuksia kuolemanpelastuksiin ja on aika sekunneista kiinni kerkeekö ambulanssi. Saatananmoista säkää jos selviit hengissä.

21 tai enemmän [Kuolettava 2 sekä seuraavat tasot]
Nyt kaikki on kiinni kuinka hyvän lekurin saat. Näillä tasoilla viimeistään kuollaan, mikäli se lekuri ei ole HETI siinä vieressäs. Riippuu myös kuinka hyvä lekuri, sekä onko sillä teho-osasto käytössä. En usko että enää tälä tasolla pysyt hengissä.

Suomeksi, yksikin nyrkin isku suhun ja nouset kriittiselle tasolle. Kestät korkeintaan pari mustelmaa enää, mut sen jälkeen palaat taas polille. Mutta ketä maksaa?

[TÄRKEIN HUOM!]
Jos et ota tämän päivän aikana pelissä YHTÄÄN damagea, sun damage arvo putoo ehkkä 1-2 pistettä. Ylihuomenna olet jo lievällä tasolla, JOS kaikki menee hyvin. Eli heräät päivään 3 damagearvolla 7.

22.08.2020 13:29:35
#377647 [+-] Piilota Suosittele

>>377542
Kyllä ja ei.
Homma toimii siten, että pelaajat kertoo mulle mitä ne tekee. Sit tarkastan säännöistä miten se toiminto menee, sekä kerron mitä tapahtuu. Nää mediat on vaan havainnekuvia. Tämä ei siis ole mikään tietokonepeli, vaan kaikki tapahtuu mielikuvituksen sekä tarinankerronnan kautta.

Eli periaattees voisin ilmottaa pelaajille, että nyt ovesta tulee alaston hapsi ja haluaa panna kaikkia mikä liikkuu. Todennäköisesti seuraavaks pelaajat ilmoittais että ne haluaa ampua ja hakata sut paskaks, joten sit heitellään nopilla kuka ampuu sua ekana ja mihin se osuu (ellei tähdännyt esim päähän). Sit mä kerron kuinka pienimunainen poika käpertyy verisenä huoneen eteiseen kun ne ampu sua about 12 kertaa eri puolille vartaloa x)

23.08.2020 00:54:53
#377930 [+-] Piilota Suosittele

>>377897
En muista miten ne meni. WH40K:ta vaan joskus pelaillu paljonkin.

Osuuko, haavoitaako, jne. mutta pelattiin ihan kutosilla aina. Monta muuttujaa toisinaan. Eli voisi sanoa että kinostaa, vaikkakin vain vähän.

[ 9 viestiä | ]