Niin hyvää melonia Niin hyvää melonia
gta irak gta irak
partiboi69 partiboi69
repostnik korttelibileissä repostnik korttelibileissä
hyvä perse hyvä perse
ai ai
kalastus kalastus
täällä vartioin minä täällä vartioin minä
dädi dädi
talepaanit talepaanit
Lapsuuden idolit Lapsuuden idolit
kyssäkaali kyssäkaali
ruuhka ruuhka
magiaa magiaa
loppuu se pyöriminen loppuu se pyöriminen
oot kuin veli mulle oot kuin veli mulle
nättii saumaa nättii saumaa
linuxin vuosi linuxin vuosi
Jopas jotakin Jopas jotakin
rekt rekt
Naiset hoitaa hommat Naiset hoitaa hommat
Ei jumalauta Ei jumalauta
börheä parturi börheä parturi
täs mä täs mä
 707 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 27.06.2020 11:33:14
[ + 5 - | ]

Suurinkvisiittori

[44692] [suurinkvisiittori.jpg] [0.12 MB] [367x517] [] []
suurinkvisiittori.jpg

raija toiviainen

 · 

vieraslaji

27.06.2020 12:41:30
#360003 [+1] Piilota Suosittele

Toiviaisen haastatteluista huokuu agenda. Kyseisessä asemassa olevalla ihmisellä ei saa olla agendaa, vaan kaiken miten hän toimii ja tekee, pitää tapahtua täsmälleen siten kuin lakiin on kirjattu.

Jos demokratiassa äänestys ei lopulta mene siten kuin itse olisi toivonut, pitää siitä ulos pyrkivät ajatukset niellä. Kansa voi somessa hoitaa pettymystensä käsittelyn, mutta näinkin virallisen ja korkean tahon pitää jättää pettymystä huokuvat mielipiteensä jakamatta ja keskittyä siihen, että demokratia on äänestyksellä toteutunut.

27.06.2020 12:45:46 | 12:46:24
#360005 [+2] Piilota Suosittele

Ihan tietämättömänä kysyn, onko tällä aatteestaan kiimaisella "vihapuhejahtaajalla" sukulaisjuuria Marjaana Toiviaiseen? Se nimittäin selittäisi paljon, kuten totaalisen epäpätevyyden työhönsä ja siihen, miksi vihapuhe koskee vain tiettyä henkilöitä ja toiset pääsevät kuin koira veräjästä.

[ 7 viestiä | ]