pettynyt >:3 pettynyt >:3
huutokauppa keisari huutokauppa keisari
Himmeä ajatus/luonnos tervetulokortista :D Himmeä ajatus/luonnos tervetulokortista :D
eikai ollu liian nopee eikai ollu liian nopee
tein vain kissajutun :3 tein vain kissajutun :3
fake news fake news
Rosvo Roope Rosvo Roope
Pieru Pieru
Pihviä perunaa ja sipulia Pihviä perunaa ja sipulia
Euro Euro
Yllätys Yllätys
Rakkaat naapurit Rakkaat naapurit
koronan seikkailut koronan seikkailut
Ei nimi miestä pahenna Ei nimi miestä pahenna
Salaseura kokoontuu :3 Salaseura kokoontuu :3
märkäuni märkäuni
Mielialasi :3 Mielialasi :3
sipsejä kiitos :3 sipsejä kiitos :3
Valerie Malloy vähän räplää Valerie Malloy vähän räplää
saadanan balvoja saadanan balvoja
Etsi piste Etsi piste
werogarhu werogarhu
kana riisi hässäkkä munalla kana riisi hässäkkä munalla
TÄRKEÄ TIEDOTUS COVID-19 TÄRKEÄ TIEDOTUS COVID-19
 887 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.89 MB, 1 tiedosto, 19.06.2020 16:28:52
[ + 4 | ]

Rissotto marinaara

[44448] [riidelty-risotto-tva.jpg] [0.89 MB] [744x9018] [] []
riidelty-risotto-tva.jpg

riita

(17)  · 

risotto

 · 

resepti

(17)  · 

feissarimokat

(147)  · 

facebook

(182)
20.06.2020 00:12:10
#357141 [+-] Piilota Suosittele

Tässä nähhään minkälainen ajatuksen kuluku naisilla on. Toiset, eli sivistyneemmät, osaa peittää ja pysyä hilijasena, mutta sitten kotona reuhaavat ukoilleen ja kavereilleen. Kirjottavat päiväkirjaansa, että joku hiivaviiva kehtas sanua riisiä väärällä nimellä. Miesten kokkiryhymässä olis vaan sanottu, että kattokaa ny mitä tein. Oli muuten hyvvää ja ois tullu peukku tai pari. Vielä vuosikausienki päästä nuilla kommentoijilla pyörii mielessä tuo episoodi eivätkä saa unta iltasin. Sitte yhtäkkiä, joskus seittemän vuojen päästä ne herättää äijjän siitä vierestä ja kysyy, että tajuakko nää mikä ero on riisillä ja riisillä? Äijä siinä unenpöpperöissää, että mitä vittua? Akka suuttuu ja alottaa mykkäkoulun. Kyllä se on niin, että kaikki te miespuoliset pärijäisitte helevetin palijon helepommin elämässä jos vaan alakasitte hommoiksi. Siinä saatte sitte pittää pierukilipailuja ja se kumpi pieree pitempään saa ottaa toisen ekana.

20.06.2020 01:39:00 | 01:42:00
#357180 [+-] Piilota Suosittele

Eniten rasittaa patologiset valehtelijat, jotka täysin merkityksettömistä asioista valehtelee ja ei edes osaa valehdella uskottavasti. Itsekkin aina kun teen ruokaa soitan paikalle etnistä alkuperää edustavan ystäväni, joka sitten kuvaa ja päivittää facebook sivuilleni asiasta ja keksii annokselle oman etnisyytensä mukaisen nimen, joka ei liity kyseiseen annokseen.

20.06.2020 17:15:24
#357377 [+-] Piilota Suosittele

>>357180
etnisyytensä mukaisen nimen, joka ei liity kyseiseen annokseen

Siin on muuten hyvä idea. Nimi voi tarkoittaa vaikka kasaa paskaa jollain kielellä, mutta jos nimen antaa arabi tai muu, se tarkoittaa herkkua. Kannattaa ilmoittaa kuka kuvan on ottanut. Vaikka Abrahim Shal-Shaiba, jos kaverisi ei pääse paikalle.

[ 6 viestiä | ]