pakkolasku pakkolasku
Paras peli ikinä Paras peli ikinä
Biden.. Biden..
Ketä omistaa kaikki ulkomaan uutislähteet? Ketä omistaa kaikki ulkomaan uutislähteet?
nyt jorataan nyt jorataan
Toad Toad
Hyllymbvyör Hyllymbvyör
Katti katteilee Katti katteilee
Oi voi kun on siellä lapset niin hätää kärsimässä Oi voi kun on siellä lapset niin hätää kärsimässä
Loppuu se ulina ja vinkuminen tai alkaa rytisee.. Loppuu se ulina ja vinkuminen tai alkaa rytisee..
maalaus maalaus
Mutta Mutta
Vasemmisto kosiskelee duunareita Vasemmisto kosiskelee duunareita
ryppyreijän_ritari touhuaa ryppyreijän_ritari touhuaa
RYPPIS ;D ;D RYPPIS ;D ;D
Nyt löytyy Nyt löytyy
jäkikasvu jäkikasvu
Kenway IRL Kenway IRL
Blackvomit ja Rapunaama ovat juutalaisia homopedareita Blackvomit ja Rapunaama ovat juutalaisia homopedareita
Hevosella Helsinkiin Hevosella Helsinkiin
Mainos Mainos
Ykkösaamu 2020.03.14 - Asko Järvinen ja Heikki Pel Ykkösaamu 2020.03.14 - Asko Järvinen ja Heikki Pel
turreja turreja
Ihana nainen Ihana nainen
 851 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.51 MB, 1 tiedosto, 18.04.2020 09:15:41
[ + 7 - | ]
👑 Plussatuin 18.04.2020.

Näinhän se menee vaikka ne kuplassa elelevät väittääkin muuta.

[42019] [tiedosto.jpg] [0.51 MB] [1746x2048] [] []
tiedosto.jpg

privilege

18.04.2020 12:16:49
#333120 [+-] Piilota Suosittele

>>333080 Tämän voisi kuvailla myös niin, että tämä järjetön ja epävakaa hökötys on kasattu koulutetun valkoisen heteromiehen harteille ja se sortuu heti, kun koulutettu valkoinen heteromies päättää ravistaa sen harteiltaan.

18.04.2020 14:07:31 | 14:08:39
#333183 [+-] Piilota Suosittele

>>333120
Varmaan tavallaan niiltä osin, kun asiaan voi vaikuttaa, esim syntyperän tai uskonnon osalta ei toki mitenkään. Periaatteessahan yhteiskunta täälläpäin on rakennettu pääasiassa mainittujen henkilöiden myötävaikutuksella. Toki korkeakoulutuksen merkitystä ei ole syytä ottaa mukaan, sillä se jättäisi ulkopuolelle varsin ison osan ihmisiä, joiden merkitys yhteiskunnan rakentamisessa on ja on ollut erittäin suuri.
Kuitenkin suuri osa tuossa pyramidissa olevista asioista on sellaisia joita ei varsinaisesti voida sanoa hyvinvointiyhteiskunnan tuotteiksi, sellaiksi näkisin ehkä osan seksuaalivähemmistöistä, toki ei voida yleistää, ehkä eniten tulee mieleen nämä ko. seikkaan voimakkaasti esiintuovat intetnetissä meuhkaavat jne. edustajat.
Eli en kyllä sanoisi että tuota on varsinaisesti "valkoisen heteromiehen" harteille rakennettu, muuten kuin hyvin tarkasti rajatuilta osilta. :miettiä:

[ 7 viestiä | ]