#metoo-aistini sykähtelee #metoo-aistini sykähtelee
vvapu :DDD vvapu :DDD
abc abc
On siellä vähän kakkaakin On siellä vähän kakkaakin
Billy Herrington 2013♂♂ Billy Herrington 2013♂♂
Sielukas kivi Sielukas kivi
Thursgay comes in like a plane Thursgay comes in like a plane
löytö löytö
sovinisti sika sovinisti sika
Intialla taitaa vielä olla jotain hampaankolossa Intialla taitaa vielä olla jotain hampaankolossa
daewoodoo daewoodoo
seuraajakisse :3 seuraajakisse :3
Seppo Räty I Seppo Räty I
kissanlaki kissanlaki
Duh Duh
iso venäjä iso venäjä
On Jumalan suunnitelma tällainen On Jumalan suunnitelma tällainen
Asuntoveneen omistaja Asuntoveneen omistaja
Ota kultsi hampparia Ota kultsi hampparia
Kostajia roastataan Kostajia roastataan
Hitler Hitler
Suomi 2019 Suomi 2019
jos marssissa olisi vielä vettä jos marssissa olisi vielä vettä
Helpompi ratkaisu :3 Helpompi ratkaisu :3
 874 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto
27.03.2020 17:09:27
[ + 18 - | ]
👑 Plussatuin 27.03.2020.

Pysykää kotona.

[41226] [mokillepakoo.png] [0.17 MB] [630x3608] [] []
mokillepakoo.png

pysykää

 · 

kotona

(7)  · 

korona

(299)
27.03.2020 18:56:46 | 18:58:30
#323252 [+-] Piilota Suosittele

>>323184
Itse pidän helvetin paljon suurempana huolena ja pelkona Espanjasta jatkuvalla syötöllä Suomeen kuskattavia paratiisipakolaisia, jotka ovat saaneet mennä ja tehdä mitä ovat lystänneet kuten rähmiä pullia ABC:llä Tampereella. Nyt vasta on myönnetty, että on tehty virheitä.

Nyt sitten on joku SPR:n täti antamassa jonkun blanketin kentällä ja pari lappua, että älkää nyt julkisiin hypätkö ja sillee tällee. Ja nehän hyppää.

Kun HUS:in iso kaveri sanoo, että ne kaverit pitäisi laittaa lentokenttähotelliin pakkokaranteeniin, niin svedumamma-Henriksson tulee sanomaan, että ihmisoikeudet, lait ja sillee tällee tollee.

Jumalauta, nyt on valmiustilapoikkeustilasotatilapandemiaepidemia ja ei ole mitään eväitä suojata kansaa, vaan antaa ameebojen raahustaa tappamassa ihmisiä?!?!?!?!?!?!?!

Ja ensimmäinen amnestypaska tai muu hihhuli, joka oikeasti puhuu ihmisten oikeuksista, pitää tartuttaa koronaan heti ja toivoa, että osuu se vähemmistöprosentti kohdalle ja joku asiat ymmärtävä sen sijaan selviää. Kauheata puhetta? No voi voi.

Mietitään vaikka matematiikkaa pienillä luvuilla..
Suomessa 5,5 miljoonaa ihmistä. Otetaan epätodellisen pieni 35% sairastumisaste. 1,9 miljoonaa koronatartuntaa. Otetaan siitä epätodellisen pieni 1% kuolemisaste. Vajaa 20000 kuollutta. Sinun, minun, hänen... meidän sukulaisiamme, läheisiämme - tai meitä.
Kuolleissa ei ole vain "ikivanhoja", vaikka siellä viikatemiehen kyläilemisen mahdollisuus onkin suurempi.
Ja sitten puhutaan paratiisista häntä koipien välissä palaajien oikeuksista... tai Uudeltamaalta karkaavien tylyttämisestä kun poliisin ohjeiden vastaisesti lähtevät mökkeilemään tai muualla olevaan kakkosasuntoon. Pampulla päähän näitä puolustelevia ihmisiä - siis myös.

[ 9 viestiä | ]