korvan puhdistus korvan puhdistus
Sleijjerillä haaremin alku Sleijjerillä haaremin alku
hyppäsi hyppäsi
tuleppas sieltä :3 tuleppas sieltä :3
acid acid
Koomikko Koomikko
Äänitekniikkaa ääliöille Äänitekniikkaa ääliöille
Plot twist Plot twist
Naukkunaakka Naukkunaakka
raskasta kissantaita :3 raskasta kissantaita :3
goronavirus :--D goronavirus :--D
Mummin naama Mummin naama
Trimmaa sitä apinaa saatana Trimmaa sitä apinaa saatana
gondolan rankka ilta gondolan rankka ilta
hampurilainen hampurilainen
corona suoja corona suoja
Kissakuvia Kissakuvia
Kultturimarksismi Kultturimarksismi
Onneksi on looppinappula Onneksi on looppinappula
Valupertin posse illallisella Valupertin posse illallisella
Sincel Sakari Osa 2. Sincel Sakari Osa 2.
Fantastic adventures of Gondola Fantastic adventures of Gondola
Kivapuhetta, parempaa Kivapuhetta, parempaa
Vastaisku Vastaisku
 878 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto, 27.03.2020 17:09:27
[ + 18 - | ]
👑 Plussatuin 27.03.2020.

Pysykää kotona.

[41226] [mokillepakoo.png] [0.17 MB] [630x3608] [] []
mokillepakoo.png

pysykää

 · 

kotona

(7)  · 

korona

(299)
27.03.2020 18:56:46 | 18:58:30
#323252 [+-] Piilota Suosittele

>>323184
Itse pidän helvetin paljon suurempana huolena ja pelkona Espanjasta jatkuvalla syötöllä Suomeen kuskattavia paratiisipakolaisia, jotka ovat saaneet mennä ja tehdä mitä ovat lystänneet kuten rähmiä pullia ABC:llä Tampereella. Nyt vasta on myönnetty, että on tehty virheitä.

Nyt sitten on joku SPR:n täti antamassa jonkun blanketin kentällä ja pari lappua, että älkää nyt julkisiin hypätkö ja sillee tällee. Ja nehän hyppää.

Kun HUS:in iso kaveri sanoo, että ne kaverit pitäisi laittaa lentokenttähotelliin pakkokaranteeniin, niin svedumamma-Henriksson tulee sanomaan, että ihmisoikeudet, lait ja sillee tällee tollee.

Jumalauta, nyt on valmiustilapoikkeustilasotatilapandemiaepidemia ja ei ole mitään eväitä suojata kansaa, vaan antaa ameebojen raahustaa tappamassa ihmisiä?!?!?!?!?!?!?!

Ja ensimmäinen amnestypaska tai muu hihhuli, joka oikeasti puhuu ihmisten oikeuksista, pitää tartuttaa koronaan heti ja toivoa, että osuu se vähemmistöprosentti kohdalle ja joku asiat ymmärtävä sen sijaan selviää. Kauheata puhetta? No voi voi.

Mietitään vaikka matematiikkaa pienillä luvuilla..
Suomessa 5,5 miljoonaa ihmistä. Otetaan epätodellisen pieni 35% sairastumisaste. 1,9 miljoonaa koronatartuntaa. Otetaan siitä epätodellisen pieni 1% kuolemisaste. Vajaa 20000 kuollutta. Sinun, minun, hänen... meidän sukulaisiamme, läheisiämme - tai meitä.
Kuolleissa ei ole vain "ikivanhoja", vaikka siellä viikatemiehen kyläilemisen mahdollisuus onkin suurempi.
Ja sitten puhutaan paratiisista häntä koipien välissä palaajien oikeuksista... tai Uudeltamaalta karkaavien tylyttämisestä kun poliisin ohjeiden vastaisesti lähtevät mökkeilemään tai muualla olevaan kakkosasuntoon. Pampulla päähän näitä puolustelevia ihmisiä - siis myös.

[ 9 viestiä | ]