"Joko nyt on aamu?" :3 "Joko nyt on aamu?" :3
FV 4005 FV 4005
Pelihimo Pelihimo
On aika transendoitua On aika transendoitua
Tulinen jauhelihakastike makaryllillä Tulinen jauhelihakastike makaryllillä
Lapsille vaatteita Lapsille vaatteita
NPC-vitsi ei mukaile ihmisoikeuksia NPC-vitsi ei mukaile ihmisoikeuksia
8€ diy ukulele 8€ diy ukulele
Opetusvideo siitä miksi idiootille ei saa antaa asetta Opetusvideo siitä miksi idiootille ei saa antaa asetta
Ystävänpäivän viisu Ystävänpäivän viisu
IKEA pyyhekoukku IKEA pyyhekoukku
Asuuko täällä se yksinäinen kissanainen? Asuuko täällä se yksinäinen kissanainen?
Hyllynlyllyä Hyllynlyllyä
Predatori vihaa fasismia Predatori vihaa fasismia
Bachelor Bachelor
Ettäs tiedätte Ettäs tiedätte
Painoi puuta Painoi puuta
Nyt pitää mäkkäri sulkea Nyt pitää mäkkäri sulkea
I don't always börh... oh wait, I always do :3 I don't always börh... oh wait, I always do :3
Agent Fuko's Titties Just Got Scrambled! Agent Fuko's Titties Just Got Scrambled!
En ostaisi valmiiksi paskasia lenkkareita En ostaisi valmiiksi paskasia lenkkareita
Elämä on rankkaa Elämä on rankkaa
Lapsuusmuistoja Lapsuusmuistoja
Valitse puolesi Valitse puolesi
 825 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto, 27.03.2020 17:09:27
[ + 18 - | ]
👑 Plussatuin 27.03.2020.

Pysykää kotona.

[41226] [mokillepakoo.png] [0.17 MB] [630x3608] [] []
mokillepakoo.png

pysykää

 · 

kotona

(7)  · 

korona

(297)
27.03.2020 18:56:46 | 18:58:30
#323252 [+-] Piilota Suosittele

>>323184
Itse pidän helvetin paljon suurempana huolena ja pelkona Espanjasta jatkuvalla syötöllä Suomeen kuskattavia paratiisipakolaisia, jotka ovat saaneet mennä ja tehdä mitä ovat lystänneet kuten rähmiä pullia ABC:llä Tampereella. Nyt vasta on myönnetty, että on tehty virheitä.

Nyt sitten on joku SPR:n täti antamassa jonkun blanketin kentällä ja pari lappua, että älkää nyt julkisiin hypätkö ja sillee tällee. Ja nehän hyppää.

Kun HUS:in iso kaveri sanoo, että ne kaverit pitäisi laittaa lentokenttähotelliin pakkokaranteeniin, niin svedumamma-Henriksson tulee sanomaan, että ihmisoikeudet, lait ja sillee tällee tollee.

Jumalauta, nyt on valmiustilapoikkeustilasotatilapandemiaepidemia ja ei ole mitään eväitä suojata kansaa, vaan antaa ameebojen raahustaa tappamassa ihmisiä?!?!?!?!?!?!?!

Ja ensimmäinen amnestypaska tai muu hihhuli, joka oikeasti puhuu ihmisten oikeuksista, pitää tartuttaa koronaan heti ja toivoa, että osuu se vähemmistöprosentti kohdalle ja joku asiat ymmärtävä sen sijaan selviää. Kauheata puhetta? No voi voi.

Mietitään vaikka matematiikkaa pienillä luvuilla..
Suomessa 5,5 miljoonaa ihmistä. Otetaan epätodellisen pieni 35% sairastumisaste. 1,9 miljoonaa koronatartuntaa. Otetaan siitä epätodellisen pieni 1% kuolemisaste. Vajaa 20000 kuollutta. Sinun, minun, hänen... meidän sukulaisiamme, läheisiämme - tai meitä.
Kuolleissa ei ole vain "ikivanhoja", vaikka siellä viikatemiehen kyläilemisen mahdollisuus onkin suurempi.
Ja sitten puhutaan paratiisista häntä koipien välissä palaajien oikeuksista... tai Uudeltamaalta karkaavien tylyttämisestä kun poliisin ohjeiden vastaisesti lähtevät mökkeilemään tai muualla olevaan kakkosasuntoon. Pampulla päähän näitä puolustelevia ihmisiä - siis myös.

[ 9 viestiä | ]