Superkäyttäjä ulkomailla Superkäyttäjä ulkomailla
Kun vaihdat äijien kans öljyt autoos Kun vaihdat äijien kans öljyt autoos
Mummo Mummo
Vaimo ja hellu... eiku Vaimo ja hellu... eiku
4 Internet history 4.1 Naurunappula 4.2 Luolasto 4 Internet history 4.1 Naurunappula 4.2 Luolasto
Voi ei... Voi ei...
Nipussa Nipussa
Jynkkylehtien ääniefektejä Jynkkylehtien ääniefektejä
remu remu
hullu hullu
When The Niggers Take Over When The Niggers Take Over
shrek shrek
mitäs tästä käy mitäs tästä käy
kirkot kirkot
iidushka iidushka
Avengers infinity war deleted scene Avengers infinity war deleted scene
Thursgay comes in like a plane Thursgay comes in like a plane
Mario Kart Muscle Cruise Mario Kart Muscle Cruise
paskaa paskaa
En tiedä En tiedä
Auvoinen satama Auvoinen satama
Kunnon nainen Kunnon nainen
Kuinka tehdä tissien piirtämisestä homoa Kuinka tehdä tissien piirtämisestä homoa
Raikku laittaa urut solmuun Raikku laittaa urut solmuun
 601 näyttökertaa, 5 viestiä, 2.31 MB, 1 tiedosto, 18.01.2020 01:40:50
[ + 3 | ]

kierrätystä

[38641] [0.mp4] [2.31 MB] [400x300] [] []

joki

(23)  · 

roska-auto

 · 

kaatopaikka

 · 

saaste

(7)
18.01.2020 02:21:51
#295421 [+-] Piilota Suosittele

Niin... ja sitten Suomen pienet päästöt ja saasteet ovat se ongelma, jonka vuoksi ihmiset pitää verottaa ja kurittaa talousongelmiin.

Mitäs jos vain lähetetään bulkkireittilennolla kaikki vihreät niihin maihin, joissa ongelma on suurempi - ja niiden vihreiden kaikenlaiset turhat tukiaiset annetaan innovaatioita tekeville startup-yrityksille, jotka kehittävät globaaleja ratkaisuita/tuotteita, joilla pallomme saadaan pysymään vaikkapa jätteiden, merien tai ilmaston osalta paremmassa kuosissa.

18.01.2020 02:40:27
#295439 [+-] Piilota Suosittele

>>295421
Kyllä, mutta ajatteleppa kuinka paljon parempi sun pitää olla suomalaisena yrityksenä maailmanlaajusesti. 1% pärjää 0.001;:sta tehdään uutiset.

-Rovio
-SUP
ERC
CEL

Löispä joskus edes yks mun vitun alkeellinen peli läpi :(

18.01.2020 02:45:58
#295443 [+-] Piilota Suosittele

>>295439

Hm... ilman turhia vihreitä säästettäisiin merkittävästi (säästetään ne pari oikeasti järkevää, jotka kritisoivat vaikkapa pahoja ulkomaalaisyrityksiä, jotka koittavat riistää Suomea ja dumpata jäteongelmat toisten ongelmaksi mm. kaivosteollisuudessa) ja voitaisiin tukea paremmin startupeja - josko uusia Supercellejä saataisiin paremmin aikaiseksi.

Josta tuli mieleen, x vuotta takaperin juuri silloin kun Supercell oli myyty, tuli oltua eräässä ns. neukkarihotellissa omilla jutuilla ja samaan aikaan Supercellin uutta aasialaista porukkaa oli siellä. Ai jukolavita niitä ihastuttavia aasialaisia (nörtti)kissoja.

18.01.2020 04:32:32
#295499 [+-] Piilota Suosittele

>>295443
Dumpataan joo kun siellä se ei ole ongelma eikä mikään, mut nyt rupes kiinnostaa nää aasialaistytöt.

Kansainvälisesti vapaammat kädet yrittäjille ois hyvä.

Tilasin paskaa Singaporesta, ja nyt mulla on 5 kuutiota paskaa jolla ei ole arvoa jos en ryhdy taas yrittäjäksi tai myy sitä mikä on Suomessa mahdotonta. En ole häviöllä, mutta ei noita juhannuskokkoon viittis heittää.

Laitan tohon etusivulle idean jota olen hautonut.

[ 5 viestiä | ]