Väinämöinen synthwave Väinämöinen synthwave
Chimera Hapsi ja Heimosenkeimo Chimera Hapsi ja Heimosenkeimo
Mies julkisissa Mies julkisissa
Maahantunkeutuminen on rikkaus Maahantunkeutuminen on rikkaus
Anna & Nils - Cum-Stained Old Wooden Horse Anna & Nils - Cum-Stained Old Wooden Horse
Ihana nainen Ihana nainen
Kääbik Kääbik
KONTRUST - Dance KONTRUST - Dance
Työnjohtoa väsyttää Työnjohtoa väsyttää
Näin alfa teuvo teki persujen kortille, kun alkoivat vittuilla Näin alfa teuvo teki persujen kortille, kun alkoivat vittuilla
Afrikan Jakke ja Sepi Afrikan Jakke ja Sepi
Eräänlainen taskuparkkeeraus Eräänlainen taskuparkkeeraus
Ovuloi Ovuloi
Selfie cock and balls Selfie cock and balls
Lisää kissoja Lisää kissoja
Iso poika Iso poika
Vammas Vammas
uuniin uuniin
Leipuri hiiva Leipuri hiiva
Perjantai Perjantai
Polycoria Polycoria
Soundpläster 420 Soundpläster 420
Tales of Adventures Tales of Adventures
Ausländer raus! Ausländer raus!
 958 näyttökertaa, 6 viestiä, 3.97 MB, 1 tiedosto, 28.12.2019 12:01:42
[ + 4 - | ]

nyt olet oikea prinsessa

[38043] [0.mp4] [3.97 MB] [480x854] [] []

kissanpentu

(293)  · 

auto

(556)  · 

hätäpaska

 · 

paska

(416)
28.12.2019 14:18:14
#287020 [+-] Piilota Suosittele

Vietiin joskus jo edesmenneeelle anopille kissanpentu. Kissa matkasi ensin serkulta parisataa kilsaa meille, oli meillä vuorokauden. Pientä hermostuneisuutta ja paniikkia oli kissalla päällä meillä. Ei pissinyt eikä sontinut vääriin paikkoihin. Yöksi meinattiin ottaa sänkyyn viereen nukkumaan, mutta kun kissalla oli oma vuorokausirytminsä, niin alkoi yöllä tietysti koheltamaan, joten kissa yksikseen vessaan. Alkuhermostuneisuuden jälkeen oli sielläkin kiltisti.

Päivällä sitten automatkalle kohti anoppilaa. Muija piti kissaa sylissään ja lujasti, kun kissa ensin hermoili aikalailla. Ehkä puolessa välissä kissa rauhoittui ja nukahti. Ei ruikkinut eikä sontinut matkalla.

Sitten päästiin perille ja kissakin heräsi. Se alkoi katsomaan, että mihin helvettiin hänet on tuotu, 5 koiraa kurkkii jo auton ulkopuolella. Kissan naamaa alkoi vähän nykimään ja turkki pörhistyi. Päästiin autosta pihalle ja 5 koiraa tunkee lähelle, niin kuului jo sähinää kaverilta. Kissa vietiin siitä sitten sisälle koirien jäädessä pihalle. Kissa siitä sitten pakastimen päälle korissaan ja koirashokin jälkeen kissalle maistui kyllä taas uni kahvitteluiden ajan. Jossain vaiheessa kissa heräsi ja kurkki ympäristöään korista.

Lattialle oli tullut pyörimään nukkumassa ollut koiranpentu, jonka kissa näki ja hetken koiranpentua seurattuaan kissanpentu loikkasi pakastimen päältä lattialle koiranpentua ihmettelemään. Sisälle päästettiin sitten pienimmästä koirasta alkaen koiria eikä kissaa kauheasti häirinnyt asia.

Kissanpentu kasvoi isoja koiria härnäillen (erityisesti koiranpennun emoa kiusaten, emovaisto koirassa vahti pitkällä pinnalla samalla kissanpentua kun omaa pentuaankin) ja anopin kanssa pyörien. Sitä mukaa kun kissa kasvoi, yhä vähemmän kissa kiinnosti isoimpia koiria. Pihapiiri oli täynnä elukoita, niin ei tuntunut isojen koirien mielestä kissa eroavan muista oudoista elukoista.

28.12.2019 21:01:09
#287140 [+-] Piilota Suosittele

>>287045
Tarinalla ei ollut valitettavasti kauhean positiivinen loppu, koska anoppi meni nopeasti huonoon kuntoon.
Kissa kyllä viimeiseen asti vahti anoppia ja rakensi itse itselleen paikan sängyn viereen. Maatilan elikoille ei oikein uusia paikkoja kaikille löytynyt, kissan kohtalo jäi epäselväksi, mutta huhut kertovat että ei olisi pitkäikäinen ollut kissakaan.

30.12.2019 17:33:22
#287744 [+-] Piilota Suosittele

>>287020
Heh :D koirat ovat yli-innokkaita. Muistan sen kauhean pennun parkumisen kun Rontti model 101 tapasi Rontti model 102:n.

Ainiin saatana. Rontti model 101 kuoli viime tiistaina.

[ 6 viestiä | ]