työ ja alkoholi työ ja alkoholi
tiskikone tiskikone
kävele köyhä kävele köyhä
suomen kallein raha suomen kallein raha
Muistakaa mitä kokkarit ovat. Muistakaa mitä kokkarit ovat.
kustaa sanoo turpatukkoo... kustaa sanoo turpatukkoo...
Ajat muuttuvat Ajat muuttuvat
Liussulla on unelma Liussulla on unelma
Siitoin Siitoin
Punikit takas ojan pohjalle! Punikit takas ojan pohjalle!
Austraalian Gondola Austraalian Gondola
Hyviä nää Saab:in uudet sinkomallit. Käynnistyy pakkasellakin Hyviä nää Saab:in uudet sinkomallit. Käynnistyy pakkasellakin
Vieraat vs. Isänmaa Vieraat vs. Isänmaa
Koko rahan edestä Koko rahan edestä
Jarlaa Jarlaa
Suomi Suomi
Näinpäs Näinpäs
Hardcore Henry Hardcore Henry
Gibson ES 335 Gibson ES 335
tämmöstä tämmöstä
Positiivinen mummeli Positiivinen mummeli
Sokoksen Sanna. Sokoksen Sanna.
Huulimeikkitutoriaali <3 Huulimeikkitutoriaali <3
Kiihoitti kansanryhmää Kiihoitti kansanryhmää
 1 130 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.95 MB, 1 tiedosto
05.05.2019 15:04:13
[ + 6 | ]

Ajankohtaisuus

[29185] [v60gqorc.png] [0.95 MB] [581x777] [] []
v60gqorc.png

raketti

(43)  · 

israel

(58)  · 

libanon

 · 

terveiset

05.05.2019 15:56:28
#198423 [+-] Piilota Suosittele

>>198418
Palestiinalaiset ja juutalaiset elivät rauhassa yhteiseloa, kunnes sionistit alkoivat vainoamaan palestiinalaisia perustamalla laittomasti Israelin valtion.

05.05.2019 16:37:16
#198440 [+1] Piilota Suosittele

Siellä on fiksua porukkaa. Palestiinalaiset (jordaniasta alunperin kotoisin) ampuvat -40luvun katjusha tyyppisiä raketteja rajan yli ja iipot ampuu patriot ohjuksilla niitä alas, jonka jälkeen iipot tekee kostoiskun jonka taas hamas/plo (mitä niitä nyt onkaan) kostaa sen ampumalla raketteja tai kivääri tulta rajanyli ja tämä paska jatkuu maailman tappiin asti kun kummallakin puolella ollaan omasta mielestä oikeassa ja oikeutetaan sen perusteella kaikenlainen terrorismi puolin ja toisin. Samaan aikaan kaikki alueella asuvat saavat maksaa ja kärsiä tästä nokittelusta jolle ei näy loppua. Toinen yhtä hullu paikka on Afganistan jossa heimojen välillä riidellään jostain 50-300vuotta sitten tapahtuneesta väitetystä vääryydestä olkoon se aitakivi tai riisivarkaus tai syytös että joen yläjuoksulla asujat tekevät tarpeensa jokeen, sen takia siellä on meininki kuin jossain jengi lähiössä, eli eksy väärään napurustoon ja sulta lähtee henki kun joku sun sukulaisesi pölli 90v sitten säkin rehua kostona 150v sitten tapahtuneesta kangasvarkaudesta joka taas oli kosto aiemmasta karjavarkaudesta joka taas oli kosto aiemmasta jne jne. Tuntuu että tietyillä alueilla nautitaan riitelystä, tappelemisesta ja pelkästään riidan haastamisesta ja vittuilusta.

27.11.2021 21:17:41
#521487 [+-] Piilota Suosittele

>>198423 Israel ei ole millään tasolla laiton maa. Ei kannattaisi uskoa moista propagandaa palestiinalaisilla. PS: ennen kuin olkihattuilet lähteen esittäjän vakaumuksella kannattaa kuunnella videon asiat ja argumentit. https://youtu.be/zamoa6zq8GA

[ 8 viestiä | ]