metsän asukki metsän asukki
Sushukkaset Sushukkaset
Terroristi Terroristi
ryhmä-turppi ryhmä-turppi
Leevi Leaving Leevi Leaving
kiire,kiire,kiire.. kiire,kiire,kiire..
Julmaa Julmaa
Hienot makkarapötköt :) Hienot makkarapötköt :)
STRIKE UP THE BAND STRIKE UP THE BAND
LOL retard xD LOL retard xD
Kauppareissu edessä Kauppareissu edessä
aim seksi änd ai knou it aim seksi änd ai knou it
Kuinka valehdella itsellesi, senkin pikku paska Kuinka valehdella itsellesi, senkin pikku paska
156 miljardin punnan edestä kultaa 156 miljardin punnan edestä kultaa
Suvakkia ei silti kiinnosta Suvakkia ei silti kiinnosta
Putosi ekalla Putosi ekalla
gooby pls gooby pls
Lääkärissä Lääkärissä
klin klin klon klon klin klin klin klin klon kon kon kon klin klin klon klon klin klin klin klin klon kon kon kon
Hyvä siitä varmaan tulee.. Hyvä siitä varmaan tulee..
Piristi työbörheän päivää :DDD :3 Piristi työbörheän päivää :DDD :3
On kyllä asiat muuttuneet On kyllä asiat muuttuneet
Ano Nyymi Ano Nyymi
Ja sitten katsastukseen :3 Ja sitten katsastukseen :3
 1 277 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 12.04.2019 08:38:05
[ + 10 - | ]

Ryppyreikä

[27597] [ryppy_opinto-ohjaajana.jpg] [0.3 MB] [850x851] [] []
ryppy_opinto-ohjaajana.jpg

ryppy

(49)  · 

reikä

(57)
10.12.2020 13:53:42
#418447 [+-] Piilota Suosittele

>>418437 Mjoo ol pakko pikasesti googlettaa oliko käsitykseni kuinka virheellinen ja sanan rap tiedetyt juuret todella ovat jossain muualla kuin tuossa akronyymissä.. tosin hyvältä kuullostavaa räppiä on todella vaikea tehdä ilman hyvää flowta, joka taas vaatii rytmitajua.. eli pointtini sentään pitää.. :D

11.12.2020 15:56:01
#418914 [+-] Piilota Suosittele

>>418674 Niin no, rytmin lisäksi on hyvä osata sanoittaa.. joka tietenkin on vähän suhteellista, että mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että sanoituksissa on järkeä.. järkeville sanoituksille suurin edellytys on tieto, että tietää mistä puhuu.. ja sitten vielä taitoa asettaa nuo järkevät ajatukset oikeaan järjestykseen ja hyvällä rytmillä.. tavutus opittiin jo ekalla luokalla.. ei vaadi ihan liikaa järjen valoa tavuttaa sanoja tietyssä rytmissä mutta hyvä räppi vaatii aika paljon enemmän.. niin sanoittajalta kuin kuuntelijaltakin.. :3 siksi plebit eivät tajuakkaan räp musiikista mitään.. :D

11.12.2020 16:48:15
#418920 [+-] Piilota Suosittele

>>418914
Joo no voi sen noinkin ajatella, ja samalla voi sanoa vaikka että ois hyvä olla myös joku köyhä sossurotta ja vetää huumeita jotta on jotai mistä kertoa. Tai sit viel parempi, et eka köyhä sossurotta mut saat huumebisneksel massii ja nyt oot rikas nistirotta ja räppäät siit.

11.12.2020 17:42:19
#418942 [+-] Piilota Suosittele

>>418920 Niimpä.. siksi tuossa aikasemmassa viestissäni lukikin; "..mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että.."
Kukin ajatelkoon mitä ja miten haluaa, mutta totuus on mitä on.. Sitä ei kenenkään mielipide muuta mihinkään..

[ 9 viestiä | ]