Kapinaelospr Kapinaelospr
Siinä teille rasisteille painavaa sanaa Siinä teille rasisteille painavaa sanaa
Ja vielä pesäpallomailalla Ja vielä pesäpallomailalla
Hups, en itsekään osannut Hups, en itsekään osannut
me eletään pelle maailmas :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD me eletään pelle maailmas :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Polisi apu Polisi apu
Olut Olut
Ameriikka Ameriikka
miina ja manu miina ja manu
Saddels Saddels
Parodiaa vai psykoosia? Parodiaa vai psykoosia?
Hans Potter and the Wizard of The Waffen SS Hans Potter and the Wizard of The Waffen SS
Ilkeä luukku >:3 Ilkeä luukku >:3
Tilanne Tilanne
Ram raaaanch Ram raaaanch
Mikäs logo se sinne tuli? Mikäs logo se sinne tuli?
Kissojen bileet Kissojen bileet
suru apu vanmais kammiosa suru apu vanmais kammiosa
Rooman loisto on ikuista Rooman loisto on ikuista
Voi jumalauta :D Voi jumalauta :D
Kova muija Kova muija
Ei saa kiusata vammaisia Ei saa kiusata vammaisia
Suojelkaamme lapsia Suojelkaamme lapsia
Hapsin keittiössä tapahtuu Hapsin keittiössä tapahtuu
 492 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 04.04.2019 10:58:51
[ + 4 - | ]

Suomessa meillä ei vaan ole oikeuksia puolustaa omaa kotia

[27212] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [689x716] [] []
tiedosto.jpg

vanhus

(17)  · 

ryöstö

(41)  · 

tappo

(9)
04.04.2019 11:13:14 | 14:30:22
#181685 [+1] Piilota Suosittele

Palataanpa nyt jälleen maan pinnalle. Prosessi menee epäily -> esitutkinta -> syyte -> oikeuskäsittely -> tuomio

Tällä hetkellä ollaan vasta ensimmäisessä vaiheessa. Poliisi epäilee ja syyttäjä syyttää varsin pienestä, joten tässä ei ole mitään ihmeellistä. Vasta varsinainen tuomio antaa aihetta someulinaan.

Lisäksi syyttäminen ja epäily ovat täysin eri asia. Yllä olevassa mediassa puhutaan ristiin sekä syyttämisestä että epäilystä, joka viittaa siihen että tekstien tuottajalla/tuottajilla ei ole mitään käryä mitä termit tarkoittavat.

04.04.2019 13:44:05
#181731 [+-] Piilota Suosittele

Vitun hienoo toimintaa kyllä paapankin osalta. Ei sitte voinu tähätä minnekään muualle kun kehon alueelle josta 70% pinta-alasta voi korkean läpäisykyvyn aseilla johtaa kuolettavaan vammaan. En tiiä kuinka moni riuhtos ja mähisis rikkonaisella olalla, kädellä tai jalalla mut ei vittu ku rintaan vaan kjeh kjeh. Kyllä sen ihmisen, kiputunnottoman pirinistinkin, pystyy lamauttamaan tavoilla jotka ei johda kuolemaan.

Vitusti plussaa iltapaskan tyypille siitä että se ottaa muiden ihmisten kommentteja somesta lisätäkseen omaa rivimääränsä ja täten palkkiotaan jutun tekemisestä

04.04.2019 15:39:10
#181775 [+-] Piilota Suosittele

>>181773 kyllähän miä olen just sitä mitä siä kuvittelet miun olevan. eikö myö olla jo monaan kertaan todettu että omaat ajatuskuplan jonka rajapintaan piirtyvä "pata-k" on auttamatta väärässä vain koska kupla ei kestä jos se ei ole?

myönnettäköön että siinä ei iloisen kilvoittelun tohinassa varmaan oo kerinny paljoo sihtailla, etenkään jos on yksinään ollu. on taas silti referoitava anteron kommenttiin siitä, että kyseessä on rikosoikeudellisen prosessin alkuvaihe, ja koko uutinen on sensaationhakuisuutta parhaimmillaan. ei perätöntä sellaista, mutta silti.

miltä tuntuu tiedostaa että journalisti vetää sinun ja monen muun tunnetiloja kuin pässiä narussa pelkillä sana- ja kerrontavalinnoillaan? voisi sanoa että itsekin asetin eräänlaisen ansan ylemmässä kommentissani, mutta myönnän rehellisesti ettei näin ole, vaan en ollut ajatellut asian joka laitaa.

05.04.2019 19:19:24
#182448 [+-] Piilota Suosittele

>>181731 Ainakin mitä ite kuullu jostain jenkkipoliisiohjelmasta et jalassakin on kuiteski paljon suonia jotka johtaa kuiteskin isoon verenvuotoon, ja luut jotka kuiteskin kovan painon alla kokoajan niin ne ei siellä sen takia ammu jalkaan. Tosin en ole satavarma asiasta

[ 7 viestiä | ]