Aikku ilman spandexia Aikku ilman spandexia
Vesa-Matti Loiri- Lapin Kesä Vesa-Matti Loiri- Lapin Kesä
Viini antimaterialle Viini antimaterialle
Nyt alkaa propagointi näitä vastaan Nyt alkaa propagointi näitä vastaan
Hinauspalvelu ryssä oy Hinauspalvelu ryssä oy
luokkakokous luokkakokous
tulevaisuus nyt tulevaisuus nyt
Tissit Tissit
Yläkerran mulukut Yläkerran mulukut
The cock The cock
Täähän se ois Täähän se ois
Painonnostaja Painonnostaja
Huppista Heijakkaa Huppista Heijakkaa
Persuilu Persuilu
ihana nainen ihana nainen
Testi Testi
Vroom vroom Vroom vroom
Nazzi niggers Nazzi niggers
Jatkot Jatkot
Potkupalloilija Potkupalloilija
Run Run
sloggi sloggi
SDP SDP
Drawn Together Drawn Together
 696 näyttökertaa, 6 viestiä, 4.65 MB, 1 tiedosto, 03.04.2019 09:16:00
[ + 2 | ]

Paavi ei halua

[27168] [tiedosto.gif] [4.65 MB] [444x250] [] []
tiedosto.gif

paavi

(26)  · 

häröily

03.04.2019 09:23:18
#181177 [+-] Piilota Suosittele

Uskovaiset ovat sitten kyllä mielenkiintoisia. Tekevät mitä tahansa kun lippahattu tai partasääski vaan sanoo.
Tuokin jannu ollut natsismin syvimmässä olemuksessa. Ymmärtäähän sen, paavi kun on.

Nainen pussasi omaa kättään kun huomasi ettei toinen anna pussata omaansa. Voi helvetti mitä jengiä.

03.04.2019 10:30:48
#181208 [+-] Piilota Suosittele

>>181177
Haukkuvat tiedeuskovaiseksi. Mitä vittua se edes tarkoittaa? Loukkauksena aina esitetty, mutta olen kyllä vähän pahempi loukkaaja uskovaisille.

03.04.2019 10:53:27 | 10:56:04
#181215 [+-] Piilota Suosittele

>>181208

Aikaisemmin kun uskonnot elivät sulassa sovussa ja tieto liikkui niin se olikin lähestulkoon tieteen nimiin. Mutta jälkeenpäin uskonto ei sallinut tieteen harppauksia ja poisti kaiken tiedon leviämisen. mm luku ja- kirjoitustaitoa ei oikein saanut mistään. Perinteisissä ammateissa puuseppä, seppä, talonpoika, maanviljelijä ei pystynyt saamaan koulutusta koska oli aivan liian kallista. Käytännössä uskonto salli vain omalle väelleen kirjoitus- ja lukutaidon omaamisen. Espanjassa poltettiin kaikki tieteeseen liittyvät kirjat. Inkvisition aikaan espanja meni kolme askelta pidemmälle. Itse paavikaan ei saanut Espanjan inkvisiota kuriin.

Pyhät sodat ovat aina kasvattaneet uskovaisten varoja. Ensimmäinen pankkikin on temppeliritarien tekemä. Se ei ollut pankki sen oikeassa merkityksessä, mutta saivat valtakirjan varusteiden hankkimiseen jotka sitten maksettiin sota-saaliilla takaisin tullessa. Maanomistajat saivat lisämaita tuosta vain. Kaikki tämä uskonnon nimissä. Kristinuskonto kieltää koronkiskomisen, mutta Medicit italiassa kiersivät tämän nopeasti. Myös Medicit keksivät monet pankkilain ominaisuuksista, jotka edelleen monelta osin ovat käytössä. Medicien ja toisen pankkisuvun välillä oli huikea määrä selkäänpuukotuksia. Medicit keksivät myös ei-medici-sukuun kuuluvalta pankkitoiminnan. Se vain toimisi sivukonttorina ja maksaisi soveltuvan maksun pankkitoiminnan alkamisesta.

03.04.2019 21:20:20 | 21:21:16
#181486 [+-] Piilota Suosittele

Just oikke!

Akat hilijaa ja vittu et tuu pussaileen perkuta

huulet ollu jonkun jumalattoman pesiissä saatana

[ 6 viestiä | ]