pulkka liuke mäki pulkka liuke mäki
False Positive - Concoction False Positive - Concoction
avaat kylpyhuoneesi oven ja näet tämän, miten toimit ? avaat kylpyhuoneesi oven ja näet tämän, miten toimit ?
osaa ne koiratkin osaa ne koiratkin
ipan koekeittiössä part.1 ipan koekeittiössä part.1
Kevyet helmat ja kesää odotellessa Kevyet helmat ja kesää odotellessa
hehe hehe
Yuri Yuri
Kissagifejä Kissagifejä
Tyttöjen viimeinen ostosreissu Tyttöjen viimeinen ostosreissu
Kuvaotokset #31 Kuvaotokset #31
haluakko puli kyppsä pivhi? haluakko puli kyppsä pivhi?
Bully Bully
Ajatelkaa et me lähetettiin tälläne sakki kerra euroviisuihin Ajatelkaa et me lähetettiin tälläne sakki kerra euroviisuihin
gay gay
Suu puhtaaksi ny! Suu puhtaaksi ny!
Darius sedän valinta Darius sedän valinta
Tunnel of Love Tunnel of Love
Zanuff The Butcher 3/3 Zanuff The Butcher 3/3
Usko Usko
Näin on. Näin on.
007 ja Lahjottu Kaveri 007 ja Lahjottu Kaveri
menköön jänis... jänis meni... menköön jänis... jänis meni...
Ihan vain tutkimusmielessä Ihan vain tutkimusmielessä
 983 näyttökertaa, 8 viestiä, 2.59 MB, 1 tiedosto, 04.03.2019 22:41:40
[ + 5 - | ]

"Kaikki on pilalla mitä vittua" - Empire of Dust

[25688] [Chinese_man_owns_black.webm] [2.59 MB] [640x360] [] []

dokumentti

(15)  · 

servaus

(8)  · 

kiina

(175)  · 

afrikka

(95)  · 

työmaa

(24)
05.03.2019 12:24:15
#167836 [+-] Piilota Suosittele

>>167777 Homma on osittain myös valkolaisten oman avuttomuuden syytä. Ikinä ei opetettu kestäviä taitoja kuten työ_ukkoilu protokollia ja ne koulutuksetkin oli about peruskoululuokkaa. Annettiin vain resurssit ja sanottiin et tossa, nyt ette oo enää kehitysmaa.

Mitenkähän siinä nyt vois käyä jos annetaan suhteessa yltäkylläinen elintaso tyhjästä?

05.03.2019 18:31:07
#168032 [+-] Piilota Suosittele

Empire of Dust. Hyvä dokkari, jossa saa lähinnä naureskella kun vinosilmä ja neekeri naljailee toisilleen kultturiensa paskuudesta.

06.03.2019 13:52:47
#168262 [+-] Piilota Suosittele

>>168127 mikäs siinä jos ympäristö rohkaisee loikoilemaan. kyllä itekin mielelläni vetäisin lonkkaa luonnon helmassa jos sää sallii sille mahdollisuuden 90% vuodesta. etkö sinä?

07.03.2019 05:27:49
#168553 [+-] Piilota Suosittele

>>168425 Sanon tätä jokaselle perusoletuksena joten älä ota tätä henkilökohtasesti:
oletko ihan varma mistä puhut vai onko sulla _____PÄTEVIÄ_____ lähteitä asiasta? En puhu nyt MV-lehden erittäin implisiittisestä journalismista vaan semmosesta junou, todistettavasta paikan päältä -tason uskottavuuden kokemuksesta joka on taltioitu videolle jotta sitä voisi editoida vain erittäin suurella vaivalla?

Valitettavasti missään muussa tapauksessa puheesi on vakio-oletuksella paskaa. Voin teoriassa eli periaatteessa debunkata aka syrjäyttää tekstisi mielipiteenä tai paskapuheena vain koska et ole kykeneväinen todistamaan asiaa tavalla joka vakuuttaa minua. Kyse on osittain minusta, mutta vain sen takia koska pyydän sinulta absoluuttisen kiistämättömintä lähdeviitettä jota ihminen voi kysyä. Mielipidekirjoitus, iltalehden linkki, ylen kolumni, ihan sama mikä se on, jos se ei ole pyytämääni, se on paskaa. PUHDASTA PASKAA. Hyväksy tämä asia vaikkapa ajattelemalla itse omatoimisesti. Väitä minut vääräksi onnistuneessa kaavakkeessa joka ei lankea loogisiin falsifiteetteihin. Haasta näkemykseni asiasta. Ja kaadu - olet väärässä ellet itse kaada minua.

Haista vittu paska "todellisuuksiesi" ja "hiekkaneekeriesi" kanssa. Oma todellisuutesi elää toisten harhoista. Etkä voi todistaa tätä vääräksi koska se kyseenalaistaisi sen faktan että näin todella on. Et varmista näkemystäsi maailmasta koska se on vakio-oletuksena puolueellinen, jopa väärä, jos asioita kärjistetään.

Paitsi jos todella kuvittelet että kaltaisesi valkoneekerit todella ansaitsevat periä tämän maan. Siinä tapauksessa oma mielipiteesi on oikeutettu. Mutta siinäkin tapauksessa vain itsellesi. Missään muussa tapauksessa, missään sitä mielipidettä haastavassa tilanteessa joudut dilemman eteen, josta et selviä ulisematta munattomasti. Taas kerran - todista minut vääräksi.

Tl;dr:ää tämä teksti jos tahdot. Se yksin todistaa minun ja mielipiteeni ylivertaisuuden sinua ja sinun mielipidettäsi kohtaan. Pohjaoletuksena väittelyt nimittäin toimii näin.

Odotan vastaustasi. Haasta minut.

[ 8 viestiä | ]