Persettä Persettä
Eri ikäluokat Eri ikäluokat
turreja turreja
alpha alpha
Persut jyrää! Persut jyrää!
Tourette Tourette
fantasiat fantasiat
Hyvä keskustelu Puheenaiheessa Hyvä keskustelu Puheenaiheessa
osasi :3 osasi :3
Ra Huo Ra Huo
statsejako? statsejako?
tötö tötö
Alkoholi Alkoholi
Huijaus on käynnissä Huijaus on käynnissä
katsekontakti katsekontakti
matrixiin tuli virhe matrixiin tuli virhe
joululeffa joululeffa
Virgin vs. Chad Virgin vs. Chad
kisu parani :3 kisu parani :3
Kuski vaihto kyytiä Kuski vaihto kyytiä
negerologia negerologia
JH-a kansanäänestys EU elpymispaketista JH-a kansanäänestys EU elpymispaketista
I'm an exper I'm an exper
Vihreät osa XIV Vihreät osa XIV
 917 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 11.01.2019 18:25:39
[ + 5 - | ]

Mahdollista vain suomessa

[22771] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [721x696] [] []
tiedosto.jpg

muslimi

(204)  · 

pään

(5)  · 

leikkaus

(40)  · 

irti

(25)  · 

ehdollista

 · 

sota

(188)  · 

rikos

(24)
11.01.2019 19:28:28
#145557 [+-] Piilota Suosittele

>>145539 on siinä minusta jonkinlainen vivahde-ero että leikatako päätä kuolleelta taistelijalta vaiko elävältä siviililtä, mitä tämän mainitun taistelijan järjestö mielellään harrastaa. Mutta en minä tiedä, jaetaanko pelkästä ruumiin häpäisystä yleensä sitten ehdotonta vankeutta?

12.01.2019 19:16:14
#145973 [+-] Piilota Suosittele

>>145600 Voiko tästä vetää sen johtopäätöksen että olet itse eri mieltä, eli että mielestäsi ei ole yhtään sen moitittavampaa irroittaa päätä elävältä siviililtä kuin kuolleelta taistelijalta? Tämä sopii huonosti yhteen sen kanssa kuinka huolissasi tunnut olevan siitä että IS-taistelijaa, jopa kuollutta sellaista, kohdellaan hänen ihmisarvoaan kunnioittavalla tavalla. Itseltäni kyllä loppuu sympatiat kesken vaikka väärinhän se toki on.

Äkkiä finlexiä selaillen tähän on varmaankin sovellettu rikoslain 17 luvun 12 pykälää jonka mukaan joka käsittelee hautaamatonta ruumista pahennusta herättävällä tavalla on tuomittava hautarauhan rikkomisesta sakkoon tai vankeuteen enintään yhdeksi vuodeksi. Tuomio ei siis ole edes lievimmästä päästä.

[ 10 viestiä | ]