ylläri ylläri
thicc greta thunberg thicc greta thunberg
psykedeelistäjä psykedeelistäjä
arnold vs chuck arnold vs chuck
netflixin valkoinen leipä netflixin valkoinen leipä
työttömät joulupukit työttömät joulupukit
oih ihana oih ihana
grillausta grillausta
intia AI intia AI
taas kusetettiin taas kusetettiin
shawn michaels selling shawn michaels selling
niin herkullista makkaraa niin herkullista makkaraa
rekkakuskin selfie rekkakuskin selfie
persettä persettä
the rock selling stunner the rock selling stunner
vei luurin saatana vei luurin saatana
mää ulkona mää ulkona
tomb-raider tomb-raider
sanna marin sanna marin
mahtuu mahtuu
Tissit Tissit
miksen saa miksen saa
ihana nainen ihana nainen
neekeri sahasi sähköä neekeri sahasi sähköä
 494 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.41 MB, 1 tiedosto, 05.12.2018 23:20:38
[ + 11 - | ]

Loogista

[21303] [20181205_222002.jpg] [0.41 MB] [1071x1054] [] []
20181205_222002.jpg

05.12.2018 23:23:46
#129178 [+-] Piilota Suosittele

Ei ennenkään mitään siltoja ollut ja hyvin pärjättiin! Aina välillä vene kaatui ja jotkut hukkui mutta ei sellaista nykyään edes tapahdu!
- Aivan, kun on niitä siltoja...
- Ja mun lapset ei mihinkään sillalle mene! Veneeseen vaan kaikki!

05.12.2018 23:33:12 | 23:34:28
#129183 [+1] Piilota Suosittele

Yleisesti turvallisten rokotteiden kannalla olen, joiden toimivuudesta, turvallisuudesta on enemmän laadukasta tietoa. Mutten pidä siitä, että joka taudille otetaan rokotteet heti ja sitten itketään, kun on tullut sivuvaikutuksena vaikka mitä. Ja sitten kun on kaikki taudit rokotettu ja antibiootit naamassa, niin sitten tulee uusi super bakteeri ja tappaa kaikki joilla ei ole enää vastustuskykyä.

Siis mitä mä puhun? Toihan on loistava idea! Kaikille mahdollisimman paljon eri rokotteita ja antibiootteja. Sittenhän täällä maapallolla vois porukka vähentyä.

Eli kaikki lääkkeet ja rokotteet ilman suurempia tutkimuksia suoneen. +1

06.12.2018 00:04:27 | 00:08:47
#129204 [+-] Piilota Suosittele

nämä laskelmat perustuvat ajalla ylläolevaan matematiikkaan, joka on jo vanhaa alle 10 vuodessa, joten itse pidän vastaavia "möläytyksiä" vain tapana kertoa, että "tämänhetkisen tiedon mukaan, uusimmat käyttämämme rakennusmateriaalit ovat hyvin luotettavia. Teoriassa se tulee kestämään x-vuotta. Eli vanhana tiedefanaatikkona täytyy myöntää, että ne vakuuttavimmat rakennusmateriaalit rakennebetonin ja raudoutusten lisäksi tulee hyvin pitkälti parin tuhannen vuoden takaa.

[ 3 viestiä | ]