>>116362 Vanha viesti mutta vastaan silti. Kun peli on ilmainen, niin se on sanomattakin selvää että lisäsisällöllä rahastetaan. Siitä tulee se raha, jonka pelifirma saa itse pelin hinnan sijaan. Fortnite, Team Fortress.. Näitä on paljon.
>>541424 Tietenkin joo. Mutta jos muistelee ihan ekaa TF:ää, joka oli HL-modi eikä kukaan saanu siitä suoranaisesti rahaa. Ja vituttaa sekin kun nykyään ei puhuta enään demoversioista, mutta jotkut pelit on niitä ja joskus niistä demoistakin pitää maksaa.
Ja tulipahan mieleen kun jahtimestarikaverini kerran pakotti pelaamaan jotain helvetin metsästyspeliä ja siinä oli aivan kuin oikeassa maailmassa se 30 € metsästyskortti aina ostettava. Se jätkä laitto varmaan jotain 150 € siihen peliin kun osti jotain sorsankuvia, navea ja noutokoiran. Tulihan se vähän halvemmaksi kuin mitä se oikeasti on harrastukseensa laittanu, mutta ei kyllä päässy niitä sorsiakaan syömään.
[
3 viestiä
|
]
⭰
Ministry - Jesus Built My Hotrod
Cryptopsy - Detritus
Sabaton - Kingdom Come: Deliverance - Manowar cover version
Marilyn Manson - Mister Superstar
Carach Angren - Operation Compass
Death SS - Heavy Demons
Slipknot - Solway Firth (OV)
System of a Down - Forest
MARILYN MANSON - Saturnalia (backmasking masquarade)
Behemoth - Bartzabel (OV)
Korn - Evolution
Marilyn Manson - My Monkey
Rautakanki - Painu vittuun!
Carach Angren "The Sighting is a Portent of Doom" (OV)