I want to believe :3 I want to believe :3
Kahvi Kahvi
Heavy metal kili Heavy metal kili
Kaurahiutaleita Kaurahiutaleita
Kateellinen toisten puolesta uhriutuja hyökkäsi Kateellinen toisten puolesta uhriutuja hyökkäsi
Miksi? Miksi?
Pläääh Pläääh
ovi auki ja sassiin ovi auki ja sassiin
huomiota :3 huomiota :3
Protec cat Protec cat
Joakim Joakim
tampereentero bussissa tampereentero bussissa
Kahvi Kahvi
Saara Särmä epäilee Saara Särmä epäilee
Odotus Odotus
refleksit eivät toimineet x_X refleksit eivät toimineet x_X
oletko tosissasi :3 oletko tosissasi :3
tuulee niin maan perkuleesti tuulee niin maan perkuleesti
Well hello there. Well hello there.
ameriikan tero ameriikan tero
Miehekästä Miehekästä
Oon vammane HD Oon vammane HD
punakone tulee punakone tulee
tiina saa munaa tiina saa munaa
 602 näyttökertaa, 11 viestiä, 5.74 MB, 1 tiedosto, 18.10.2018 17:08:47
[ + 9 - | ]

Kaks Jaria ja kolme muuta

[19376] [bbb44477.mp4] [5.74 MB] [512x288] [] []

19.10.2018 14:30:15
#110760 [+-] Piilota Suosittele

110759

Onhan se nyt yleisessä tiedossa, että tietyissä maissa rikotaan ihmisoikeuksia tai annetaan täysin kohtuuttomia rangaistuksia täysin naurettavista "rikoksista". Kyllähän se on vähintäänkin perseestä jos naiselta viilletään klitoris irti tai kivitetään aviorikkomuksesta.

Kannattaa kuitenkin myös pohtia mikä on tavallisen kansan osa. Jos maan johdossa on kaiken paskova teloituksilla uhkaileva rosvojoukko, ei kansalla ole juuri muuta mahdollisuutta kuin ottaa tavat ja käytännöt omakseen.

Sillä miten tavat ja käytännöt ovat osaksi kulttuuria sulautuneet ei tietenkään lopulta ole merkitystä. Ne ovat siellä sisällä ja ne ovat vastenmielisiä.

En kuitenkaan näe perusteita jatkuvasti arvostella toista kulttuuria sen tiettyjen negatiivisten puolien vuoksi. Pikemminkin pyrkisin siihen, että ne negatiiviset saataisiin sieltä helvettiin esimerkiksi koulutuksella.

19.10.2018 22:29:01
#110888 [+-] Piilota Suosittele

>>110760 Mutta eikö olisi tärkeää pitää huoli siitä, että tälläistä toimintamallia fanaattisesti puolustavia ihmisiä ei päästettäisi paremman kulttuurin maihin. Kuolkoot omaan paskaansa, ja jäljelle jääneet rakentakoot uutta. Sitä sanotaan evoluutioksi.

20.10.2018 11:01:38
#111018 [+-] Piilota Suosittele

>>110760
Kannattaa kuitenkin myös pohtia mikä on tavallisen kansan osa. Jos maan johdossa on kaiken paskova teloituksilla uhkaileva rosvojoukko, ei kansalla ole juuri muuta mahdollisuutta kuin ottaa tavat ja käytännöt omakseen.


Yep, vähän kuten ruotsissa on käynyt. Ei ole pomoja jotka pakottavat näin tekemään mutta näin tehdään. Tähän jopa suoraan koulutetaan lapsesta asti.

20.10.2018 11:03:12
#111019 [+-] Piilota Suosittele

>>110893

Sen ohella, että aivoilla pystyi otaksumaan mitä toinen haluaa tapahtuvan. Eli ymmärtää toista ihmistä. Metsästystilanteessa se nähdään miten käy kun lähtee sooloilemaan. Sinne menee saalis tai mies.

[ 11 viestiä | ]