Rajalaki Puolassa Rajalaki Puolassa
Tissit Tissit
vittu perkele vittu perkele
neekeri räppiä suomeksi neekeri räppiä suomeksi
Ellie Leen Ellie Leen
Nettikissa 10 Nettikissa 10
Vapaus on illuusio Vapaus on illuusio
Paljasti itsensä Paljasti itsensä
pukki afrikassa pukki afrikassa
Luolastolainen elementissään Luolastolainen elementissään
Löysi herkkuja Löysi herkkuja
Neuvosto-WC Neuvosto-WC
Ostin lapsille pari homopuhelinta Ostin lapsille pari homopuhelinta
Where the hood at Where the hood at
You look beta You look beta
Peruspersu Peruspersu
FBI russia FBI russia
Minä IRL Minä IRL
Munkit Munkit
Nettikissa 5 Nettikissa 5
Alkossa Alkossa
Pajeet karusell Pajeet karusell
tiettarilla tiettarilla
Ihana nainen Ihana nainen
 686 näyttökertaa, 11 viestiä, 5.74 MB, 1 tiedosto, 18.10.2018 17:08:47
[ + 9 - | ]

Kaks Jaria ja kolme muuta

[19376] [bbb44477.mp4] [5.74 MB] [512x288] [] []

19.10.2018 14:30:15
#110760 [+-] Piilota Suosittele

110759

Onhan se nyt yleisessä tiedossa, että tietyissä maissa rikotaan ihmisoikeuksia tai annetaan täysin kohtuuttomia rangaistuksia täysin naurettavista "rikoksista". Kyllähän se on vähintäänkin perseestä jos naiselta viilletään klitoris irti tai kivitetään aviorikkomuksesta.

Kannattaa kuitenkin myös pohtia mikä on tavallisen kansan osa. Jos maan johdossa on kaiken paskova teloituksilla uhkaileva rosvojoukko, ei kansalla ole juuri muuta mahdollisuutta kuin ottaa tavat ja käytännöt omakseen.

Sillä miten tavat ja käytännöt ovat osaksi kulttuuria sulautuneet ei tietenkään lopulta ole merkitystä. Ne ovat siellä sisällä ja ne ovat vastenmielisiä.

En kuitenkaan näe perusteita jatkuvasti arvostella toista kulttuuria sen tiettyjen negatiivisten puolien vuoksi. Pikemminkin pyrkisin siihen, että ne negatiiviset saataisiin sieltä helvettiin esimerkiksi koulutuksella.

19.10.2018 22:29:01
#110888 [+-] Piilota Suosittele

>>110760 Mutta eikö olisi tärkeää pitää huoli siitä, että tälläistä toimintamallia fanaattisesti puolustavia ihmisiä ei päästettäisi paremman kulttuurin maihin. Kuolkoot omaan paskaansa, ja jäljelle jääneet rakentakoot uutta. Sitä sanotaan evoluutioksi.

20.10.2018 11:01:38
#111018 [+-] Piilota Suosittele

>>110760
Kannattaa kuitenkin myös pohtia mikä on tavallisen kansan osa. Jos maan johdossa on kaiken paskova teloituksilla uhkaileva rosvojoukko, ei kansalla ole juuri muuta mahdollisuutta kuin ottaa tavat ja käytännöt omakseen.


Yep, vähän kuten ruotsissa on käynyt. Ei ole pomoja jotka pakottavat näin tekemään mutta näin tehdään. Tähän jopa suoraan koulutetaan lapsesta asti.

20.10.2018 11:03:12
#111019 [+-] Piilota Suosittele

>>110893

Sen ohella, että aivoilla pystyi otaksumaan mitä toinen haluaa tapahtuvan. Eli ymmärtää toista ihmistä. Metsästystilanteessa se nähdään miten käy kun lähtee sooloilemaan. Sinne menee saalis tai mies.

[ 11 viestiä | ]