Spitaalinen Spitaalinen
Ishtar Maria Ishtar Maria
Vanhusten ruoka Vanhusten ruoka
Vaihtoehto foliohatulle Vaihtoehto foliohatulle
Valupertti Valupertti
ollaan retkellä :3 ollaan retkellä :3
Tulista Tulista
raptor kitty :3 raptor kitty :3
Yllätys! Yllätys!
Kaupat Kaupat
Munapää Munapää
Predator 90210 Predator 90210
Patsas Patsas
kotibileet kotibileet
Ihana nainen Ihana nainen
klassikko klassikko
Videopelien taikaa Videopelien taikaa
Pitkänäppi Pitkänäppi
Kutsui Kutsui
Oh Mandy Oh Mandy
Autokaupoilla Autokaupoilla
helppiä helppiä
tarjan kiero katse tarjan kiero katse
Tässä mun sähköpyörä, se kutsuu ajamaan jatkuvasti Tässä mun sähköpyörä, se kutsuu ajamaan jatkuvasti
 583 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 07.09.2018 14:35:59
[ + 6 - | ]

Aina keinot keksitään

[17349] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [644x424] [] []
tiedosto.jpg

sensuuri

(15)  · 

kivapuhe

(6)  · 

paskapuhe

07.09.2018 14:47:03
#92967 [+-] Piilota Suosittele

En usko että "Neekereiden uunittamisen" toivominen on kovinkaan vahva sanoma verrattuna Suomen kansan viinanhimoon.
Peak Suomi-Boomer-postaus FB:stä, ei jatkoon.

07.09.2018 20:35:57
#93102 [+-] Piilota Suosittele

93081

Saman mantran toistoa.
Tämä kommenttini liittyi pikemminkin siihen, että joku uunittaja (Heviparta) yrittää moraalihomoilla kaikille vassareille (aidoille ja kuvitelluille) sensuurin tehottomuudesta Facebookista kaivetulla mietelauseella. Samalla lauseessa on selkeä voimakeino "me"-muoto, mikä koettaa saada vastakkainasettelua "moraalisten" ja "moraalittomien" ihmisten välillä, mikä pikemminkin on itseään selkään taputtamista.
Suomi-FB:n tuntien kukaan järkevä kommentaattori ei julkaise ajatuksiaan Facebookissa. Varsinkaan tällaisten bannereiden muodossa.

09.09.2018 11:07:25
#93755 [+-] Piilota Suosittele

Jenkkilässä toi nigger sana on pahojen poikien juttuja ellet ite oo neekeri. Käytännössä alkaa olee kaikkialla bänned instana jos käytät sanaa. Noh jengi sit o alkanu kirjottaa "nibba" sen sijaa ja sitä näkyy paljo. Jotku mestat on alkanu jo sitäki bannaa. Tai esim. twitch.tv:ssä on pitkään jo niggerit ollu bannis, mutta kaikille ilmaiset emojit tms mikskä niitä nyt voi kutsuu ni niissä o pari mustaa miestä ja sitä käytetään niggerin sijaa.

Ja btw murica on tää "freedom of speech :D kuha et sano neekeri tai jutku". Mut anyways. Ei oo hyötyy tälläsestä pelleilystä.

03.02.2020 15:56:12
#302626 [+-] Piilota Suosittele

Mitä vittua sanoman voimalla edes tarkoitetaan, ja miten mittaat miten voimakas mikäkin sanoma on?
Joo en itsekään tykkää sensuurista yhtään ja sensuuri ei muutakaan mielipiteitä mutta mikä vitun sanoman voima?

[ 6 viestiä | ]