:D sisu mainos :D :D sisu mainos :D
Sniffailee aromit Sniffailee aromit
Peruspäivä Peruspäivä
Paloviinan hyvä ystävä Paloviinan hyvä ystävä
Missään saa nussia rauhas Missään saa nussia rauhas
Lockpicking level has increased Lockpicking level has increased
Ranskalaiset niin vitun servattu Ranskalaiset niin vitun servattu
Mieheltä puuttuu 90 prosenttia aivoista Mieheltä puuttuu 90 prosenttia aivoista
Avengers infinity war deleted scene Avengers infinity war deleted scene
Globalismi ennustus Globalismi ennustus
Vastakkaisuudet Vastakkaisuudet
The sea of abyss within his eyes shall swallow everything whole The sea of abyss within his eyes shall swallow everything whole
pojoing pojoing
kissavieköön >:3 kissavieköön >:3
mitä me tehdään sängyllä ? mitä me tehdään sängyllä ?
All Star from Shrek but its a keytar cover version All Star from Shrek but its a keytar cover version
Maailma tarvitsee Brianeja Maailma tarvitsee Brianeja
vinkki vinkki
Napa Napa
Kaivuu työ maa Kaivuu työ maa
Huoraa turpaa Huoraa turpaa
Raikku laittaa urut solmuun Raikku laittaa urut solmuun
Nin-ten-too Nin-ten-too
Jarrutusjäljet vaan jäi Jarrutusjäljet vaan jäi
 436 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 07.09.2018 14:35:59
[ + 6 - | ]

Aina keinot keksitään

[17349] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [644x424] [] []
tiedosto.jpg

sensuuri

(13)  · 

kivapuhe

(6)  · 

paskapuhe

07.09.2018 14:47:03
#92967 [+-] Piilota Suosittele

En usko että "Neekereiden uunittamisen" toivominen on kovinkaan vahva sanoma verrattuna Suomen kansan viinanhimoon.
Peak Suomi-Boomer-postaus FB:stä, ei jatkoon.

07.09.2018 20:35:57
#93102 [+-] Piilota Suosittele

93081

Saman mantran toistoa.
Tämä kommenttini liittyi pikemminkin siihen, että joku uunittaja (Heviparta) yrittää moraalihomoilla kaikille vassareille (aidoille ja kuvitelluille) sensuurin tehottomuudesta Facebookista kaivetulla mietelauseella. Samalla lauseessa on selkeä voimakeino "me"-muoto, mikä koettaa saada vastakkainasettelua "moraalisten" ja "moraalittomien" ihmisten välillä, mikä pikemminkin on itseään selkään taputtamista.
Suomi-FB:n tuntien kukaan järkevä kommentaattori ei julkaise ajatuksiaan Facebookissa. Varsinkaan tällaisten bannereiden muodossa.

09.09.2018 11:07:25
#93755 [+-] Piilota Suosittele

Jenkkilässä toi nigger sana on pahojen poikien juttuja ellet ite oo neekeri. Käytännössä alkaa olee kaikkialla bänned instana jos käytät sanaa. Noh jengi sit o alkanu kirjottaa "nibba" sen sijaa ja sitä näkyy paljo. Jotku mestat on alkanu jo sitäki bannaa. Tai esim. twitch.tv:ssä on pitkään jo niggerit ollu bannis, mutta kaikille ilmaiset emojit tms mikskä niitä nyt voi kutsuu ni niissä o pari mustaa miestä ja sitä käytetään niggerin sijaa.

Ja btw murica on tää "freedom of speech :D kuha et sano neekeri tai jutku". Mut anyways. Ei oo hyötyy tälläsestä pelleilystä.

03.02.2020 15:56:12
#302626 [+-] Piilota Suosittele

Mitä vittua sanoman voimalla edes tarkoitetaan, ja miten mittaat miten voimakas mikäkin sanoma on?
Joo en itsekään tykkää sensuurista yhtään ja sensuuri ei muutakaan mielipiteitä mutta mikä vitun sanoman voima?

[ 6 viestiä | ]