Perustaja Babazinga

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 21.10.2017 21:52:41 Jäseniä 33 Vierailuja 8 448 Medioita 1043

Vanha kunnon

herkkulautanen herkkulautanen
märkäuni märkäuni
Äidin salainen resepti (feat. Gordon ramsey) Äidin salainen resepti (feat. Gordon ramsey)
Kuinkahan monta tytärtä pitää antaa saadakseen tuolta vaimon Kuinkahan monta tytärtä pitää antaa saadakseen tuolta vaimon
pojat painii pojat painii
Anime Anime
Jotain korvassa Jotain korvassa
Heräät yöllä klo 03:00 ja näet tämän, mitä teet? Heräät yöllä klo 03:00 ja näet tämän, mitä teet?
Mikäs siinä kun kumpikin tykkää Mikäs siinä kun kumpikin tykkää
Paise Paise
Uusi normi ruottisa Uusi normi ruottisa
Ei saatana Ei saatana
huppistakeikkaa vai hapsistakeikkaa? huppistakeikkaa vai hapsistakeikkaa?
planet queef planet queef
Me tahtoa sharia! Me tahtoa sharia!
vitun paskapää vitun paskapää
mummo ankka mummo ankka
Pieni moka Pieni moka
Shh shh shh shh.... only dreams now Shh shh shh shh.... only dreams now
Paint-joulukalenteri 2020: Luukku 7 Paint-joulukalenteri 2020: Luukku 7
Kipiä silimä Kipiä silimä
Mr_Pihvi Mr_Pihvi
nakkeja nakkeja
Saunaan. Saunaan! Saunaan. Saunaan!
 505 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto
09.06.2020 20:46:49
[ + 5 - | ]

UAZ 315126

[44087] [tiedosto.jpg] [0.42 MB] [1234x1600] [] []
tiedosto.jpg

uaz armeija auto

09.06.2020 23:00:39
#352735 [+-] Piilota Suosittele

joskus noin 20 vuotta sitten kun muutettiin tänne, oli autotallissa minttikuntoinen nissan cherry. Voi kun silloin olisi arvannut ettei autotallia käytetä yhtään mihinkään, niin olisi jäänyt cherry sinne odottelemaan. Nyt kun viimeinekin lapsi on aikuinen olisi aikaa ja viitsimistä puunata se kuntoon ja katsastukseen, mutta sille sitten tuli tilattua kuljetus ja pois nurkista. Kilsojakin oli ensimmäinen ja viimeinen kerryttänyt vain 62K

10.06.2020 19:59:52
#352930 [+-] Piilota Suosittele

>>352735
Kun meni offtopiciin tuokin, niin jatkan autokadotusharmistuksilla.

Muija ei ollut ajanut ajokorttia eikä ollut siitä aiemmin puhunutkaan, mutta kun päätyi eräälle operaattorille koulun ohessa (ja myöhemmin koulun jälkeen) töihin ja piti olla illalla töillä, yhtäkkiä saunassa otti asian esille, että pitäisiköhän ajaa kortti ja hankkia auto (suomeksi, hanki mulle auto).

Ensimmäiseksi tuli tunne, että voi perkele, olisit nyt puoli vuotta sitten saman heittänyt esille, niin ei olisi tullut annettua 190tkm ajettua pommivarmaa 1.6 litraista Peugeot 309:iä autoliikkeeseen vaihdossa vaan pitänyt sitä odottamassa. Taisin jonkun 1600 euroa siitä vaihdossa saada (sinänsä hyvä diili, että auto oli maksanut 2100 euroa reilu pari vuotta aiemmin eikä siihen tarvinnut oikein mitään tehdä ja uusi autokin oli tiputettu 9 donasta ulosheittohintaan 6 donaan juuri).

No, sitten ostamaan muijalle aivan helvetillinen 3" mökärännillä varustettu 205 1.9 GTI 900 eurolla. Ei ollut kaunis eikä tosiaan ihan ehjäkään. Sitä ei saanut sammumaan vaikka olisi tempaissut kytkimen ampumalla lattiasta ylös... ja naapuritkin tiesivät kun muija tuli 23:25 kotiin illalla.

Reilu 6kk myöhemmin 205 GTI mäkeen, itselle 206 GTI ja oma silloinen auto muijalle.

[ 2 viestiä | ]