Perustaja Jimbo

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 17.10.2017 17:13:55 Jäseniä 14 Vierailuja 1 402 Medioita 636

Börheät videot tänne :3

RoRo♥DD♥LaLa♥MoMo♥CoCo RoRo♥DD♥LaLa♥MoMo♥CoCo
päivärutiini :3 päivärutiini :3
Näin saalistetaan ihminen >:3 Näin saalistetaan ihminen >:3
postal 2 kissat postal 2 kissat
kisse hyppiväinen kisse hyppiväinen
Insinöörit selittävät kissejen pierut Insinöörit selittävät kissejen pierut
joka aamu joka aamu
Vivis heräilee 2 aikaan päivällä :# Vivis heräilee 2 aikaan päivällä :#
I am pretty :3 I am pretty :3
Minäkö nukkumassa? >:3 Minäkö nukkumassa? >:3
Laatikoinnin oppitunti :3 Laatikoinnin oppitunti :3
dum huooman :3 dum huooman :3
20 vuotta Shiron syntymästä <3 20 vuotta Shiron syntymästä <3
Arkistoitui Arkistoitui
Kiireinen pesijä, mutta ei liian kiireinen :3 Kiireinen pesijä, mutta ei liian kiireinen :3
Kisse ja koiro Kisse ja koiro
voi perkele miten minun käy voi perkele miten minun käy
Vivamort tutustuu Maikin edellisvuoden joululahjaan Vivamort tutustuu Maikin edellisvuoden joululahjaan
taisin syödä liikaa <:3 taisin syödä liikaa <:3
Kissan perkeleitä Kissan perkeleitä
niin paljon kiipeilyä niin paljon kiipeilyä
Tappelu loppui siihen paikkaan Tappelu loppui siihen paikkaan
"Voi että, kiusasiko tuhma iskä mamin pieniä?" ;__; &a "Voi että, kiusasiko tuhma iskä mamin pieniä?" ;__; &a
Vivamort tulee moikkaamaan vanhaa leikkikaveria :3 Vivamort tulee moikkaamaan vanhaa leikkikaveria :3
 293 näyttökertaa, 15 viestiä, 16.96 MB, 1 tiedosto
02.05.2018 15:59:39
[ + 2 | ]

Cats Falls Compilation - Super Mario Bros Style

[11382] [Cats-Falls-Compilation---Super-Mario-Bros-Style-[720p].mp4] [16.96 MB] [1280x720] [] []

kissa

(4451)  · 

mario

(56)
02.05.2018 19:26:10
#53201 [+-] Piilota Suosittele

>>53199

"Tätä mieltä" >:3

Häntä tai jalka, close enough :333

Mortti vain osoittaa kiintymystään näyttämällä ettei läsnäolosi häiritse byllen putsausta ollekaan ;3

02.05.2018 20:20:51
#53228 [+-] Piilota Suosittele

>>53173 Valitettavasti en vain pidä.

Onhan kissat satunnaisesti siliteltynä ihan mukavia, mutta jo siinä ajassa sinuun ehtii kumuloitua vitullinen kasa karvoja.. Tosiaan tuo karvojen varistelu jokapaikkaan on yks syy. Toinen syy vahvistaa entisestään ensimmäisen vaikutuksia ja kuuluu näin: kissat kävelevät pöydillä(!) ja sohvilla(!!) ja kaiken lisäksi sängyillä(!!!) huolimatta siitä onko ne pedattu vai nukkuuko niissä joku. Lemmikkien ei kuulu liikkua paskasine jalkoineen missään yllä mainituista (kissat erityisesti koska ne harrastavat paskassa uimista hiekkalaatikoiden muodossa). Ja ne hiekkalaatikot muuten haiseekin vielä kaiken hyvän lisäksi ja niitä joutuu siivoamaan jatkuvasti, että se elukka suvaitsee käyttää sitä..
Kolmanneksi juuri videolla näkyvä toiminta. Kissat aiheuttaa ilman mitään syytä jäätävää mayhemiä ja kalustotappioita juuri hyppimällä esimerkiksi televisioita päin ja myöskin jotkut vittu syö kaapeleita, joka on aivan käsittämätöntä toimintaa.
Neljättä syytä jo hieman sivusinkin tuossa aikaisemmin, eli kissat tunkeutuvat kelloon katsomatta sänkyihin kun niissä nukutaan, tai yritä nyt siinä helvetin korinassa nukkua.. sen lisäksi kissat asettuvat ihmisten päälle, papereiden päälle, näppäimistöjen päälle, kannettavien tietokoneiden päälle jne. tällainen toiminta laskee pahimmillaan ko. tuotteen käytettävyyden nollaan.
Eikä siinäkään vielä kaikki vaan kissat myös syövät määrittelemättömiä asioita ja sen jälkeen oksentavat ne paikkaan x asunnossasi siitä sen suuremmin ilmottelematta.

Nämä kaikki asiat yhteenlaskettuna valitettavasti jäädään pahasti negatiiviselle puolelle pohdittaessa kissoista pitämistä.

02.05.2018 20:40:15 | 20:44:27
#53234 [+-] Piilota Suosittele

>>53228

No ne kissailee menemään. Toiset on enemmän luonteikkaita kuin toiset, mutta kaikilla on oma luonne aivan samaan tapaan kuin meillä isommillakin.

Karvoja tulee olemaan kaikkialla. Jos et ole laittanut niitä hyllyyn niin kissa nukkuu niiden päällä jos siinä on lämmintä. Kissa nukkuu myös sinun/sohvan päällä.

Minun kämpällä kissa saa hypätä pöydälle, muualla ei. Sitä saa ja PITÄÄ torua!

Hiekkalaatikot eivät haise jos niitä käytetään oikein. (hiekka vaihdetaan/hiilihajusuodatin)

Minusta kissat ovat helppoja lemmikkejä, koska niitä ei tarvitse kusettaa/paskattaa, kunhan on kouluttanut sisäsiistiksi. Oma kissani ei paskantanut/kussut lattialle, vaikka olin kokonaisen vuorokauden poissa asunnosta ja wc:n ovi jäi kiinni.

Voin jakaa toki tuskasi jos et halua tuhisevaa paskapyllyä viereen röhnimään. :3

Edit: ja myös - kissatkaan eivät ole arvaamattomia ja niin pahaluonteisia kuin youtube-videot antaisivat ymmärtää. siitä en osaa sanoa onko se kurin puute vai että mulla ollut hyvä noppatuuri...

02.05.2018 20:50:40 | 20:51:13
#53235 [+-] Piilota Suosittele

>>53234 Tyttöystäväni kissalla oli tapana tulla joka aamu kello viisi kävelemään ja pörisemään pään ja seinän väliin. Tyty ei sitä edes huomannut (tai niin ainakin väittää) mutta ite meinasin jo hajota kolmantena aamuna ollessani siellä majailemassa ":D"

[ 15 viestiä | ]