Perustaja Jimbo

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 16.10.2017 11:19:33 Jäseniä 52 Vierailuja 11 053 Medioita 1135

[m=median id]

Töihin NYYH Töihin NYYH
hupiukko hupiukko
Kuvakommentti Kuvakommentti
nyt loppu kehitys vammailu nyt loppu kehitys vammailu
Chuck Norris vetää turpaan Chuck Norris vetää turpaan
Mieleni tekee burgeria Mieleni tekee burgeria
Kantelupukki Kantelupukki
Läskin Paskan Amerikanserkku Läskin Paskan Amerikanserkku
Ei paljoo Ei paljoo
This can't be This can't be
Deal with it Deal with it
200%:nen jukra 200%:nen jukra
Kuvakommentti Kuvakommentti
Kimi Kimi
köhikset köhikset
Niinhän se vain on Niinhän se vain on
Ryhdistäydy Ryhdistäydy
:P :P
suvakki suvakki
Sirkuksen takapihalla juodaan Sirkuksen takapihalla juodaan
Ykäsonni hyväksyy Ykäsonni hyväksyy
100% 100%
intian ykäsonni intian ykäsonni
Ihan helvetin hapanta Ihan helvetin hapanta
 1 060 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto
08.05.2022 01:23:28
[ + 0 | ]

Tru dat

[64252] [Saunasarjakuva.png] [0.04 MB] [450x380] [] []
Saunasarjakuva.png

kuvakommentti

(291)  · 

tru

 · 

dat

 · 

skatanisti

(13)
08.05.2022 02:34:25
#569612 [+3] Piilota Suosittele

Puolikkaita maitoja saa kaupasta ja sellaisista ählämätsyravintoloista, joissa käy raksamiehiä. Tämä tuli jo aikanaan huomattua, kun itsekin kyselin maitoa ruokajuomaksi.

Mutta kahden desin muovimukit, joissa on repäisykansi päällä, ovat kyllä kadonneet.
Ai vittulan väki, muistan vielä työvuosia ysärin puolessa välissä, kun harjoittelijana kävin Unskin lihavaunulla tai lähempänä olevalla grillikioskilla vetämässä lihapiirakan lounasaikaan naamatauluun maidon kanssa. Halpaa, tarpeeksi ravitsevaa ja nopeaa, jolloin pääsi äkkiä töihin takaisin.

08.05.2022 09:22:35 | 09:23:34
#569631 [+1] Piilota Suosittele

>>569612

Tein aikoinaan samaa valintaa. Fillarilla 15km duuniin joka päivä ja tottakai takaisin. Sitten lounaaksi pari lihapiirakkaa ja kaakaota. Töihin mennessä tuli terveystarkastus jossa katsottiin, että arvot ovat erittäin hyvät. 4kk:n kohdalla tuli jälleen tarkastus. Kolesteroli oli noussut pilviin, kysyttiin että mitähän vittua on tapahtunut tässä välissä. Kysyttiin sitten ruokailusta niin halvalla lihis tai kaksi ja kaakaota päälle. JUU ei!!!! Pois ne nyt kokonaan. Ai eikö perkele muka jatkuva fillarointi riitä kuluttamaan.. Ei, vaikka kaikki liikunta vähentää sydänsairauksien kehittymistä. Näin siinä sitten kävi, että halpa ateriointi loppui ja vaihdoin safkat toisiin.

Ottaa meinaan päähän edelleen, kun joutuisi tunkemaan ateriointiin työpaikalla 9,90 - 12,00 euroa per päivä. Se tekee kivan hinnan ja kun muutenkin vielä kaikki on niin kallista, että oksat pois.

[ 5 viestiä | ]