Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 23:15:16 Jäseniä 44 Vierailuja 4 206 Medioita 365

Kaikki loukkaava jne. huumori tänne

Youtube vitsi = ulinaa t. WB Youtube vitsi = ulinaa t. WB
Kultsi, soittele mulle! Kultsi, soittele mulle!
Harava kauniiseen käteen Harava kauniiseen käteen
*^_^* ugu kawaii senpai unclee *^_^* ugu kawaii senpai unclee
Perjantaina pitää Perjantaina pitää
vittuku kuohuu vittuku kuohuu
Pikku juna joka pystyi Pikku juna joka pystyi
anders breivik anders breivik
vituttaa kun käy näin vituttaa kun käy näin
Ramsay Ramsay
tiedäthän että on yö tiedäthän että on yö
Isin toka kolari tälle viikolle Isin toka kolari tälle viikolle
Pääsiäinen tulee, oletko valmis Pääsiäinen tulee, oletko valmis
Varaluukku Varaluukku
Ihana Ihana
haha haha
Dayum Carl-nigga jus' smokin' dat hard man Dayum Carl-nigga jus' smokin' dat hard man
Isku Mogadishuun Isku Mogadishuun
Perhe-esitys Perhe-esitys
Good Morning Son Good Morning Son
Abortti Abortti
Nigga nigga unh unh poppin caps Nigga nigga unh unh poppin caps
awww awww
kana kana
 813 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.02 MB, 1 tiedosto
17.03.2019 00:05:15
[ + 10 - | ]

One weird trick

[26397] [0.jpg] [0.02 MB] [557x638] [] []
0.jpg

christchurch

 · 

uusi-seelanti

 · 

ammunta

(12)  · 

raiskaus

(83)
17.03.2019 00:12:30
#171967 [+1] Piilota Suosittele

Niin...
[m=16266]
Väärin se oli.

Mutta kusipäisyys synnyttää vastareaktiota ja vastakusipäisyyttä. Hyssyttely ja hyysääminen saavat tulevaisuudessa aikaan vastaavaa lisää, ellei hyssyttelyä ja hyysäystä lopeteta.

17.03.2019 00:15:31
#171968 [+-] Piilota Suosittele

On kyllä aika kulahtanut jo. :I Porukka aina ryntää kilpaa heittämään näitä "too soon?"-vitsejä samaan tapaan kuin toisella puolella samaa huomatkaamutpliis-kolikkoa on ne kaikki virtuaalikynttilöiden sytyttelijät.

17.03.2019 14:33:35
#172068 [+-] Piilota Suosittele

>>171967 niin no, eikö samalla ajatusmallilla voisi myös ajatella teon aiheuttavan katkeroitumista myös kohderyhmässä, johtaen itse asiassa sen pelätyn väkivaltaisen mahdollisuuden toteutumiseen jota koko insidentti halusi ehkäistä?

jää toki nähtäväksi, mutta minä en ite sörkkis semmosta muurahaispesää joka alkaa ärsykkeestä syöksymään päälle ja räjähtelemään spontaanisti

17.03.2019 16:18:01
#172098 [+-] Piilota Suosittele

>>172068
Kyllä, asian voi ajatella juuri noin ja toimista tulee katkeroitumista ja eskaloitumista pahimmassa tapauksessa isoksikin kierteeksi.

Tärkein korostus kuitenkin oli se, että "ei saa antaa pelolle sijaa" -mantran hokemisen tai ääri-islamististen terroritekojen piilottelun/hyssyttelyn (oli kyseessä sitten pommi-isku tai dominointiin ja pelon levitystarkoitukseen toteutettu raiskaus) sijaan pitää olla rajut otteet, joilla "tavalliselle kansalle" näytetään, että moista toimintaa ei sallita ja siitä avoimesti puhutaan. Kun tämä on kunnossa, niin toisen puolen kumipääiskujen riski vähentyy huomattavasti (ja ne nostetaan samaan tapaan framille ja rangaistukset ovat rajuja).

Hyvä esimerkki hyssyttelystä ja piilottelusta on oululaisen Vihreän ehdokkaan lausunnot, joissa poliisi on rasistinen, kun toi raiskaus- ja hyväksikäyttövyyhdin esille - vaalikeväänä.

[ 10 viestiä | ]