Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 23:15:16 Jäseniä 44 Vierailuja 4 783 Medioita 369

Kaikki loukkaava jne. huumori tänne

South park South park
Olen kaivannut sinua kyllikki saari Olen kaivannut sinua kyllikki saari
Obama Obama
The Cat in the Hat (Lamp) The Cat in the Hat (Lamp)
Mihinkäs tää pannaan? Mihinkäs tää pannaan?
Sorsa tietää Sorsa tietää
musti musti
Ryppy ja Hassan osa II Ryppy ja Hassan osa II
H-h-h-h-haamu!!!1 H-h-h-h-haamu!!!1
vittuku kuohuu vittuku kuohuu
tuli palo tuli palo
Tarkkana tänä yönä! Tarkkana tänä yönä!
Väliaikaisesti Väliaikaisesti
Wake Sayori up before you go go Wake Sayori up before you go go
sillä välin kiinassa sillä välin kiinassa
Afrikka haluaa tietää luottokortti tietosi Afrikka haluaa tietää luottokortti tietosi
Nyt loppu Nyt loppu
Ei ollu tuoli... Ei ollu tuoli...
Diary of a Tard Wrangler 1 Diary of a Tard Wrangler 1
Älkää toljottako. Tehkää töitä Älkää toljottako. Tehkää töitä
kaasulämmitys kaasulämmitys
piirrustanko piirrustanko
satoa odotellessa satoa odotellessa
:D :D
 1 000 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.02 MB, 1 tiedosto
17.03.2019 00:05:15
[ + 10 - | ]

One weird trick

[26397] [0.jpg] [0.02 MB] [557x638] [] []
0.jpg

christchurch

 · 

uusi-seelanti

 · 

ammunta

(13)  · 

raiskaus

(89)
17.03.2019 00:12:30
#171967 [+1] Piilota Suosittele

Niin...
[m=16266]
Väärin se oli.

Mutta kusipäisyys synnyttää vastareaktiota ja vastakusipäisyyttä. Hyssyttely ja hyysääminen saavat tulevaisuudessa aikaan vastaavaa lisää, ellei hyssyttelyä ja hyysäystä lopeteta.

17.03.2019 00:15:31
#171968 [+-] Piilota Suosittele

On kyllä aika kulahtanut jo. :I Porukka aina ryntää kilpaa heittämään näitä "too soon?"-vitsejä samaan tapaan kuin toisella puolella samaa huomatkaamutpliis-kolikkoa on ne kaikki virtuaalikynttilöiden sytyttelijät.

17.03.2019 14:33:35
#172068 [+-] Piilota Suosittele

>>171967 niin no, eikö samalla ajatusmallilla voisi myös ajatella teon aiheuttavan katkeroitumista myös kohderyhmässä, johtaen itse asiassa sen pelätyn väkivaltaisen mahdollisuuden toteutumiseen jota koko insidentti halusi ehkäistä?

jää toki nähtäväksi, mutta minä en ite sörkkis semmosta muurahaispesää joka alkaa ärsykkeestä syöksymään päälle ja räjähtelemään spontaanisti

17.03.2019 16:18:01
#172098 [+-] Piilota Suosittele

>>172068
Kyllä, asian voi ajatella juuri noin ja toimista tulee katkeroitumista ja eskaloitumista pahimmassa tapauksessa isoksikin kierteeksi.

Tärkein korostus kuitenkin oli se, että "ei saa antaa pelolle sijaa" -mantran hokemisen tai ääri-islamististen terroritekojen piilottelun/hyssyttelyn (oli kyseessä sitten pommi-isku tai dominointiin ja pelon levitystarkoitukseen toteutettu raiskaus) sijaan pitää olla rajut otteet, joilla "tavalliselle kansalle" näytetään, että moista toimintaa ei sallita ja siitä avoimesti puhutaan. Kun tämä on kunnossa, niin toisen puolen kumipääiskujen riski vähentyy huomattavasti (ja ne nostetaan samaan tapaan framille ja rangaistukset ovat rajuja).

Hyvä esimerkki hyssyttelystä ja piilottelusta on oululaisen Vihreän ehdokkaan lausunnot, joissa poliisi on rasistinen, kun toi raiskaus- ja hyväksikäyttövyyhdin esille - vaalikeväänä.

[ 10 viestiä | ]